صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مخالفت معاون رئیس جم...
آبان
۱۷
۱۳۹۲
مخالفت معاون رئیس جمهور با مصوبه دولت
آبان ۱۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

IMG15345882

عکس: مهر

حذف مشاوره بانوان از دستگاه ها و وزارتخانه‌ها تبعات جبران ناپذیری برای زنان به ویژه زنان شاغل به دنبال دارد.

آذر مشاور و مدیرکل امور بانوان استانداری تهران در واکنش به مصوبه دولت مبنی بر حذف سمت مشاوره از دستگاه‌ها و وزارتخانه ها گفت: تا آنجا که در جریان هستم این مصوبه دولت در راستای کوچک سازی ساختار دولتی مطرح شده است، اما معاونت امور زنان ریاست جمهوری در جلسه ای که با اعضای فراکسیون زنان مجلس داشته مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده و قرار است پیگیری های لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با حذف سمت مشاوره چالشهای جدی برای زنان کشور ایجاد می شود، تصریح کرد:  نیمی از جمعیت کشور را زنان که بیشتر آنها شاغل هستند تشکیل می دهند. قطعا با حذف این سمت بسیاری از زنان شاغل دیگر نمی توانند مسائل و مشکلات خود را با مدیران در میان بگذارند. در حقیقت مشاوران، رابطان خوبی برای شناسایی مشکلات، آسیبها و انتقال آن به دستگاهها و مراجع بالاتر برای تصمیم گیری های مهم بوده اند.

نظری با اشاره به اینکه زنان در طول تاریخ همواره مورد بی توجهی قرار گرفته اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانسته اند فعالیت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خود را توسعه دهند، تصریح کرد: مشاوران زنان بازوان کمکی وزرا و حتی معاونان رئیس جمهور برای حل مشکلات زنان به حساب می‌آیند. حتی موضوع محرم سازی در ادارات نیز مطرح شده است که با این اوصاف دیگر زنان نمی توانند مشکلات خود را با آقایان در میان بگذارند از سوی دیگر با توجه به احساسات و عواطف جنس زن آنها به راحتی می توانند مشکلاتشان را به همجنس خود توضیح دهند.

وی با اشاره به سمت خود در استانداری گفت: در استان تهران نیمی از جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند که عمده آنها در شهر تهران زندگی می کنند، از سوی دیگر زنان روستایی و عشایری نیز مشکلات خاص خود را دارند که اینها از سوی مشاوران شناسایی و به دولت و یا وزرا بیان می شد.

مشاور و مدیرکل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه اعضای فراکسیون زنان مجلس نیز با این مصوبه دولت مخالف هستند، توضیح داد: معاون امور زنان ریاست جمهوری در جلسه ای با اعضای فراکسیون قول پیگیری این موضوع را داده است ضمن آنکه خانم ملاوردی نیز با این بخشنامه مخالف است، امیدوار هستیم که این بخشنامه مقدمه ای باشد برای ایجاد ساختار جدید در حوزه زنان تا پست مشاوره و دستگاه ها و وزارتخانه ها ارتقاء پیدا کند.

منبع: http://www.mehrnews.com/detail/News/2170794Leave a reply

Your email address will not be published.