صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  هزاران عامل سوء استف...
آبان
۱۵
۱۳۹۲
هزاران عامل سوء استفاده جنسی از کودکان با «دام آنلاین» شناسایی شدند
آبان ۱۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

5330849194_c3a4ef78b6_n

عکس:   vastateparksstaff

مرکز خیریه ای در هلند، هزاران عامل سوء استفاده جنسی از کودکان در اینترنت را شناسایی کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، یک گروه بین‌المللی حمایت از کودکان که مقر آن در هلند است با طراحی مدل رایانه‌ای سه بعدی که شبیه دختربچه ای واقعی است برای افرادی که به دنبال سوء استفاده جنسی از کودکان دراینترنت هستند، دام گذاشت. این مدل که «سوییتی» نام دارد وانمود می‌کند دختربچه‌ای ده ساله و ساکن فیلیپین است.

تاکنون هزار نفر از مردانی که برای دریافت تصاویر جنسی از این کودک پول پرداخت کرده اند، شناسایی شده اند. از بین این افراد، دویست و پنجاه و چهار نفر آنها اهل آمریکا، صد و ده نفر تبعه انگلیس و صد و سه نفر نیز هندی هستند.

خبرنگار بی بی سی گزارش داد کارشناسان در اتاق عملیات ویژه ای در حومه شهر آمستردام هلند، خود را به عنوان طعمه ای برای شناسایی متخلفان در اینترنت عرضه می کنند. البته کارشناسان که نمی توانستند برای مقاصد خود از کودکان واقعی استفاده کنند، مدلی رایانه ای را از یک دختربچه ده ساله به نام «سوییتی» طراحی کردند. اما ده ها هزار مردی که با سوییتی تماس گرفتند، تصور می کردند با دختری واقعی صحبت می کنند. کارشناس برنامه که عوامل سوء استفاده جنسی از کودکان را شناسایی کرده است، از فاش کردن نامش خودداری کرد. او وارد یک تالار گفتگوی اینترنتی (چَت روم) می شود و در مدت چند ثانیه، مردان از او خواهش می کنند تصاویری را از طریق وِب کم برایشان ارسال کند.

این کارشناس می گوید: « واقعاً ترسناک است، زیرا تصور مرسوم را از عاملان سوء استفاده جنسی زیر سؤال می برد. تا قبل از این، تصور می کردم این افراد اغلب مردان چهل و پنج ساله ای هستند که لباس بارانی می پوشند، اما اکنون مشخص شد که این افراد ظاهراً شغل های عادی دارند و صاحب خانواده هستند».

حدود بیست هزار مرد از سراسر دنیا با «سوییتی» ارتباط برقرار کردند که هزار نفر از آنها در فاصله ای به مراتب دورتر از فیلیپین قرار داشتند. بیش از یک سوم افراد شناسایی شده، اهل آمریکا هستند. شمار قابل توجهی از این افراد نیز تبعه هند، کانادا و استرالیا هستند. هم اکنون نام و آدرس همه این افراد به پلیس تحویل داده شده است.

جیم گمبِل، رئیس سابق مرکزمقابله با سوء استفاده از کودکان و حفاظت اینترنتی در انگلیس می گوید: « مقامات انگلیس باید از چنین شگردهایی برای گردآوری و استفاده از منابع بیشتر بهره بگیرند، تا عاملان سوء استفاده جنسی دیگر هنگام فعالیت در اینترنت، به علت ناتوانی پلیس، احساس امنیت نکنند. مرکز خیریه در هلند، برای این کار پیشگام شده است و باید آن را تحسین کرد». البته مسئولان اعلام کردند دیگر از مدل رایانه ای سوییتی استفاده نخواهد شد. این مدل به مجرمان خطرناک نشان داد که خود آنها چگونه به سادگی شکار می شوند.

منبع: http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2140362Leave a reply

Your email address will not be published.