صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بزرگترین مراسم عرو...
آبان
۱۴
۱۳۹۲
بزرگترین مراسم عروسی جهان با ۴۰۰۰ عروس و داماد
آبان ۱۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
,
image_pdfimage_print

3867554877_aa5de89a8a_b

خانه امن: هفته گذشته، سازمان رسیدگی به یتیمان یمن، بزرگترین مراسم عروسی جهان که عروسی چهار هزار عروس و داماد از استان های مختلف یمن بود را برگزار کرد.

 با برگزاری این مراسم رکورد قبلی گینس که با حضور ۳۲۶ زوج در سال ۲۰۰۹ میلادی به نام سنگاپور به ثبت رسیده بود شکسته شد.

تعدادی از وزرا، اعضای شورای مشورت و مجلس نمایندگان، اعضاء انجمن های سیاسی معتبر یمن، نمایندگان نهادهای مدنی و سازمان های خیریه، و انجمن های مختلف از بیش از ۳۰ کشور دنیا و تعداد بسیاری از مقیمان یمن در این مراسم شرکت داشتند.

شیخ احمد قطر گفت این مراسم با هدف کمک به جوانان در دستیابی به پرهیزکاری، امنیت، ایجاد ارزش های اتحاد وهمبستگی و همکاری بین بخش های مختلف جامعه و کاستن مخارج و هزینه برای جوانانی که مایل به ازدواج بوده اند صورت گرفته است.

وی همچنین اضافه می کند که این تلاش ها نشانگر اشتیاق راسخ دولت قطر و تعهد ریشه دار او در حمایت و تأمین شرایط مساعد به منظور گفتگوی ملی و دستیابی به ثبات و امنیت هستند که موجب تبدیل فقر و شرایط بشر دوستانه کنونی به فضایی مناسب جهت تأمین زیرساختی مناسب برای توسعه پایدارمی شوند که در نهایت آرمان های مردم یمن را محقق می کنند.

شیخ احمد ابن محمد بن جبور آل ثانی شیخ قطر در پایان به هزینه تقریبی ۲٫۸۲ میلیون دلاری که پدر امیرشیخ حامد بن خلیفه آل ثانی یمن برای برگزاری این مراسم عروسی تخصیص داده است اشاره می کند.

این در حالی است که طی ماه های اخیر، یمن بدلیل کشته شدن عروسان کوچکش در شب عروسی شان، در راس اخبار جهانی و مورد بحث سازمان های حقوق بشری و سازمان های حمایت از حقوق کودکان قرار گرفته بود.

 البته تا کنون هیچ آماری از میانگین سنی این زوج ها ارائه نشده و این در حالی است که یمن از جمله کشورهایی به شمار می رود که بر اساس گزارش سال ۲۰۰۹ وزارت کار و امور اجتماعی این کشور، ۲۵ درصد از زنان آن پیش از رسیدن به سن ۱۵ سالگی ازدواج می کنند.

در گزارشی که بنیاد جمعیت جهان ارائه کرده است دختران با سنین ۱۹- ۱۵ سال دو برابر احتمال مرگ در هنگام زایمان دارند و این میزان در دختران کمتر از ۱۵ سال به پنج برابر افزایش می یابد

همچنین بر اساس گزارش آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (JICA) خطر مرگ زنان یمنی نزدیک به چهار برابر بالاتر از متوسط منطقه و نرخ مرگ و میر نوزادان نیز در آنجا حدود ۶۰ مرگ به ازای هر ۱۰۰۰ تولد است.

نسیم الرحمان مدیر ارتباطات یونیسف یمن در این باره می گوید:«ازدواج های زودهنگام در یمن طبیعی است چرا که در فرهنگ این کشور عروس های جوان برای برآورده ساختن نیازهای شوهرانشان در نظر گرفته شده اند.»

مترجم متن انگلیسی: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/WzwI9yLeave a reply

Your email address will not be published.