صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پلیس ایتالیا یک شبکه...
آبان
۹
۱۳۹۲
پلیس ایتالیا یک شبکه بین المللی کودک ربایی را منهدم کرد
آبان ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

by byLorena.com

عکس:   byLorena.com

پلیس شهر پالرمو در سیسیل در بیانیه ای اعلام کرد طی تحقیقات، یک شرکت بین المللی شناسایی شد که تحت پوشش فعالیت های یک شرکت تامین امنیت نروژی موسوم به «ای.بی.پی ورلد گروپ»، اقدامات تبهکارانه انجام می داد.

 پلیس ایتالیا روز پنجشنبه از انهدام یک شبکه بین المللی کودک ربایی در این کشور خبر داد.همچنین این منبع افزود از جمله خدماتی که این شرکت ارائه می داد، «باز پس گیری کودکانی» بود که والدینشان با ملیت های مختلف در مورد حضانت کودکشان اختلاف داشتند.

بر اساس این بیانیه ، برخی والدین حتی حاضر بودند ده ها هزار یورو برای پس گرفتن کودکشان به این شرکت بپردازند.

نخستین عملیات کودک ربایی اکتبر ۲۰۱۲ صورت گرفت که یک شبه نظامی کودکی را در تونس ربود و سپس با عبور از پالرمو این کودک را به نروژ منتقل کرد.اما دومین عملیات آدم ربایی نوامبر ۲۰۱۲ با شکست انجام شد ؛ زیرا مظنونان پیش از این عملیات تحت نظر پلیس بودند و دو سوئدی پیش از آن که بتوانند کودک دیگری را بربایند ، دستگیر شدند. در عملیات آدم ربایی دیگری که سازماندهی و طراحی آن در شهر پالرمو صورت گرفت ، پلیس سه ایتالیایی و یک زن اوکراینی ، موسکالنکو لاریسا، را دستگیر کرد.

موسکالنکو، برنده مدال برنز قایقرانی بازی های المپیک سئول در سال ۱۹۸۸ ، مدیر یک شرکت اجاره قایق در پالرمو است که برای اعضای باند کودک ربایی وسایل حمل و نقل تهیه می کرد.

این بازداشت ها موجب شد فعالیت های این شبکه که چهار مورد آدم ربایی دیگر را طراحی کرده بود، متوقف شود.

بر اساس این بیانیه، دستگاه قضایی ایتالیا حکم بازداشت دو نروژی و یک سوئدی را که از نوامبر گذشته در تونس در بازداشت به سر می برند، صادر کرده است.

http://goo.gl/3wKMaZLeave a reply

Your email address will not be published.