صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ثبت روزانه 378 واقع...
آبان
۷
۱۳۹۲
ثبت روزانه ۳۷۸ واقعه طلاق
آبان ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

download

عکس: ماهان نیوز

علی اکبر محزون مدیرکل جمعیت سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه۷۰ هزار و ۳۲۳ واقعه طلاق در نیمه اول امسال به ثبت رسیده است، گفت: براساس این آمار تهران با ۱۲ هزار و ۷۹۲ مورد بیشترین تعداد طلاق را در میان سایر شهرهای کشور به خود اختصاص داده است.

علی اکبر محزون افزود: در این مدت استان های خراسان رضوی و فارس نیز پس از تهران در ردیف بعدی از نظر فراوانی طلاق قرار دارند.

وی با بیان اینکه بطور متوسط روزانه ۳۷۸ واقعه طلاق طی این مدت در کشور ثبت شده است، اظهار داشت: از مجموع آمار طلاق ثبت شده ۶۵ هزار و ۵۳۲ واقعه در نقاط شهری و ۴۷۹ در نقاط روستایی بوقوع پیوسته است.

محزون ادامه داد: بیشتر طلاق ها در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال مردان با ۱۸ هزار و ۸۶۰ مورد و زنان با ۱۷ هزار و ۵۱ مورد بوقوع پیوسته است.

این مقام مسئول در ثبت احوال، عدم شناخت کافی زوجین قبل از ازدواج، تجمل گرایی و کافی نبودن مهارت لازم برای اداره زندگی را از مهم ترین دلایل طلاق بیان کرد.

محزون با اظهار تاسف از اینکه زوجین اولین راه حل برای رهایی از مشکلات در زندگی را طلاق می دانند، تصریح کرد در گذشته خانواده ها برای حل مشکلات و پیشگیری از جدایی زوجین مداخله می کردند، اما تحقیقات نشان می دهد که زن و شوهر در عصر کنونی طلاق را بهترین راه حل می دانند.

منبع: http://goo.gl/OUdfLFLeave a reply

Your email address will not be published.