صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دوست یابی بر پایه در...
آبان
۳
۱۳۹۲
دوست یابی بر پایه دروغ
آبان ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

ازدواج

طرح: شبکه خبر

افراد مجردی که تصور می کنند از طریق اینترنت می توانند فرد مناسب برای خود پیدا کنند، کاملا اشتباه می کنند و باید در این زمینه تجدید نظر داشته باشند.

 به گزارش «نیویورک پست»، افرادی که از طریق سایت های دوست یابی تلاش می کنند برای خود، زوج مناسبی بیابند، در اشتباه اند، چون کاربران این سایت ها، کوهی از دروغ را برای ترغیب و اقناع دیگر کاربران در فضای مجازی منتشر می کنند.

تحقیقات موسسه پژوهشی پیو نشان می دهد ۵۴ درصد از افرادی که در سایت های آشنایی و دوستیابی آنلاین نام نویسی می کنند در مورد ویژگی های شخصی خود مانند قد، درآمد، سن و … دروغ می گویند تا بتوانند خودشان را جذاب تر از آنچه هستند، نشان دهند.

کارشناسان پیو بر این باورند که دروغ گویی و صادق نبودن، به بخشی از عادات دوستیابی کاربران این نوع سایت ها بدل شده است. البته برخی از آنها هم تصور غلطی درباره خود دارند و واقعا تصور می‌کنند به اندازه گذشته خود جذاب هستند.

سرخوردگی و ناامیدی در میان بیشتر کسانی که از سایت های دوست یابی اینترنتی استفاده می کنند، وجود دارد. این وضعیت در میان زنان بیش از مردان بوده و ۴۲ درصد از  آنها را شامل می شود.

 با وجود این، ۵۹ درصد از مردان کاربر سایت های یاد شده، استفاده از این روش را با وجود ضعف های آن، شیوه ای مناسب برای آشنایی با دیگران دانسته‌ اند.

منبع: http://goo.gl/iO0sUYLeave a reply

Your email address will not be published.