صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  رفع محدودیت‌‌های ارا...
مهر
۳۰
۱۳۹۲
رفع محدودیت‌‌های ارائه خدمات تأمین‌اجتماعی به فرزندان چهارم به بعد
مهر ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

114907 (1)

عکس: ایلنا

از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون کلیه محدودیت‌های مقرر در قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب ۲۶ اردیبهشت سال ۷۲ و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد شده است، لغو می‌شود.

نور بخش مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور محدودیت‌های مربوط به ارائه خدمات تأمین‌اجتماعی به فرزند یا فرزندان چهارم به بعد بیمه‌شدگان را برطرف کرد.

در بخشنامه صادر شده از سوی سیدتقی نوربخش آمده است: نظر به اینکه به استناد «قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده» مصوب ۲۰ خرداد ۹۲ مجلس شورای اسلامی مقرر شده «از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون کلیه محدودیت‌های مقرر در قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب ۲۶ اردیبهشت سال ۷۲ و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد شده است، لغو می‌شود».

لذا از تاریخ ۲۶ تیرماه سال جاری وصول حق‌سرانه درمان برای فرزند یا فرزندان چهارم و به بعد کلیه بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و مقرری‌بگیران فاقد موضوعیت خواهد بود. ضمناً از تاریخ مذکور اجرای آن بخش از مفاد بخشنامه‌های شماره ۶۱۸ مورخ ۱۵ اسفند ۷۲، ۱/۶۱۸ مورخ ۲۷ آذر ۷۴ و ۲/۶۱۸ فنی مورخ ۱۱ شهریور ۸۸ و دستورهای اداری مرتبط که مغایر موضوع این بخشنامه است، متوقف می‌شود.

منبع: http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=114907Leave a reply

Your email address will not be published.