صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مصر پليس ويژه برای ج...
مهر
۲۶
۱۳۹۲
مصر پلیس ویژه برای جلوگیری از آزار و اذیت زنان دراماکن عمومی تشکیل داد
مهر ۲۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

4572037294_3238e5b158 عکس:  حسام الحملاوی

 افزایش آزار و اذیت زنان مصری در خیابانها و اماکن عمومی موجب تشکیل پلیس ویژه برخورد با افراد مزاحم شده است.

وزارت کشور مصر به علت افزایش آزار و اذیت های جنسی زنان در این کشور، پلیس زن ویژه برخورد با مزاحمان تشکیل داده است.

مروه عامر خبرنگار بی بی سی از قاهره گفت: حضور افسران زن در میان نیروهای پلیس مصر برای جلوگیری از آزار و اذیت جنسی زنان در ایام عید قربان، برای مردم این کشور مسئله تازه ای به شمار می رود.

از سوی دیگر وزارت کشور مصر با تشکیل اداره «جلوگیری از خشونت علیه زنان» همزمان با آغاز عید قربان و حضور افسران زن در این اداره، این امکان را بوجود آورده است تا زنان و دختران مصری بدون هیچ نگرانی مشکلات خود را با پلیس زن در میان بگذارند.

سرهنگ منال عاطف از اداره «جلوگیری از خشونت علیه زنان» در این باره گفت: حضور ما در خیابان ها موجب افزایش امنیت برای زنان در اماکن عمومی خواهد شد.

وی افزود: حضور پلیس زن در شهر به افرادی که قصد ایجاد مزاحمت برای زنان را دارند، بسیار بازدارنده است.

این در حالی است که در میدان «طلعت حرب» قاهره که در آنجا آزار و اذیت های جنسی زنان افزایش یافته است، گروه «بصمه» از جوانان محل برای جلوگیری از تعرض به زنان تشکیل شده است و این گروه گشت زنی می کند و تا کنون توانسته است از ایجاد مزاحمت برای زنان زیادی جلوگیری کند.

عبد الفتاح محمود از مؤسسان گروه «بصمه» درباره فعالیت این گروه گفت: ما با هماهنگی وزارت کشور تلاش کرده ایم که از مزاحمت برای زنان جلوگیری کنیم.

وی افزود: فعالیت ما بیشتر جنبه پیشگیری دارد و چنانچه افراد توجه نکنند، آن وقت افراد مزاحم را به پلیس معرفی می کنیم.

یک دختر جوان در این باره گفت: واقعیت این است که ما نمی توانیم در ایام عید در خیابانها قدم بزنیم و خرید کنیم، افراد مزاحم ما را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

یک دختر جوان مصری دیگر در اعتراض به ناامن بودن خیابانها گفت: متأسفانه افراد به زنان تعرض و حرمت شکنی می کنند.

مروه عامر خبرنگار بی بی سی در پایان گفت: واقعیت این است که تلاش دولت برای جلو گیری از پدیده آزار و اذیت زنان در خیابانهای قاهره بسیار ناچیز بوده و این مشکل تنها با گسترش گشتی ها و تغییر نگرش جوانان مصری درباره سرگرمی و فراهم کردن تفریح های مناسب قابل حل است.

منبع: http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2118298Leave a reply

Your email address will not be published.