صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دولت لزوم گذراندن 16...
مهر
۲۳
۱۳۹۲
دولت لزوم گذراندن ۱۶ ساعت مشاوره پیش از ازدواج را به تصویب رساند
مهر ۲۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

n00498305-b

 عکس: ایسنا

 یک ازدواج خوب مثلثی با سه ضلع والدین خوب، پسر و دختر خوب و مشاور خوب است. امروزه شاهد سه بخش عمده آشفتگی (طلاق‌های عاطفی)، گسستگی (طلاق به معنای معمول) و پیوستگی در بین خانواده‌ها هستیم که این‌ها از نتایج سه ضلع یاد شده است.

حسین معتمدنیا مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در جشنواره پیوند آسمانی با اشاره به طرح شفا اظهار کرد: طرح شفا از استان اصفهان آغاز و به سایر استان‌ها تعمیم داده شد.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری ساماندهی امور جوانان در ۱۳ موضوع تحت توسعه فرابخشی دنبال می‌شود، گفت: یکی از موضوعات در این بخش ازدواج است و برای رسیدگی به امور جوانان به دلیل تعدد نیازها و مشکلات فراروی جوانان نیازمند کمک سایر سازمان‌ها و انجمن‌های مردم نهاد و خیرین می‌باشیم.

مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان در تحقق بند الف ماده ۴۱ قانون توسعه به عنوان هماهنگ کننده سایر دستگاه‌ها فعالیت می‌کند، افزود: وزارت ورزش و جوانان ستادهای ساماندهی امور جوانان را در سطح ملی و استانی فعال کرده است.

معتمدنیا هدف از تشکیل ستادهای ساماندهی امور جوانان را جمع آوری تمام سازمان‌های متولی امر جوانان در کنار هم با چشم انداز هم افزایی در رفع مشکلات جوانان معرفی کرد و ادامه داد: مدیر کل صدا و سیما یکی از اعضای این ستاد است که نقش عمده ای در اثر بخشی ستادها دارد.

وی با اشاره به تشکیل حوزه‌های تخصصی که در ذیل ستاد های ساماندهی امور جوانان تشکیل شده است که در جهت آسیب شناسی امور جوانان فعالیت دارند، افزود: در این حوزه‌ها موضوعات مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ستادها مصوبات تاثیر گذار در حل مشکلات جوانان به تصویب برسانند.

مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان هدف موضوع ازدواج در سند توسعه فرابخشی ازدواج آسان، به هنگام و پایدار بیان کرد و گفت: تمام دستگاه های اجرایی باید از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها در امر ازدواج بهره‌مند شده و با یکپارچه سازی و پرهیز از موازی کاری برای حل مشکلات جوانان گام بردارند.

معتمدنیا با بیان اینکه دستگاه‌ها و سازمان‌ها به تنهایی قادر به حل مشکلات جوانان نیستند، گفت: برای رفع مشکلات جوانان که سازندگان کشور هستند نیازمند کمک سازمان‌های مردم نهاد و افراد خیر می‌باشیم.

وی ازدواج را یک تولد دوباره دانست که اگر خوب متولد شود و به خوبی نگهداری شود، سالم می‌ماند و یک ازدواج موفق خواهد بود و ادامه داد: یک ازدواج خوب مثلثی با سه ضلع والدین خوب، پسر و دختر خوب و مشاور خوب است.

مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: امروزه شاهد سه بخش عمده آشفتگی (طلاق‌های عاطفی)، گسستگی (طلاق به معنای معمول) و پیوستگی در بین خانواده‌ها هستیم که این‌ها از نتایج سه ضلع یاد شده است.

معتمدنیا با بیان اینکه هیئت وزیران در سال ۸۸ مصوبه‌ای را به تصویب رساند که به موجب این مصوبه زوجین موظف به حداقل ۱۶ ساعت مشاوره و آموزش زندگی قبل از ازدواج می‌شدند، گفت: متاسفانه این مصوبه تحقق پیدا نکرد و لازم است مشاوره قبل از ازدواج و حین ازدواج در ستادهای ساماندهی استان پیگیری شود تا شاهد ازدواج‌های سالم بین زوج‌ها باشیم.

منبع: http://goo.gl/EdpRB3Leave a reply

Your email address will not be published.