صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  غیرت، شگرد زورگیری‌ه...
مهر
۲۲
۱۳۹۲
غیرت، شگرد زورگیری‌های ۲ برادر شرور
مهر ۲۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

ImageThumb2 (1)

عکس: قانون

شبانه و به بهانه اینکه کارگران برای خواهرانشان ایجاد مزاحمت کرده‌اند، به ساختمان‌های نیمه کاره رفته و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار می دادند و با تهدید چاقو از آن‌ها زورگیری می‌کردند. اغلب کارگرانی را که به صورت مجردی در ساختمان‌های نیمه کاره مشغول به کار بودند، مورد زورگیری و اخاذی قرار می‌دادند.

  رسیدگی به این پرونده از ۱۶ خرداد امسال همزمان با شکایت مردی در کلانتری ۱۱۶ مولوی در دستور کار پلیس قرار گرفت. شاکی به ماموران گفت: ساعت هفت بعد ازظهر ۱۴ خرداد از سوی سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و در حالی‌که با ضربات چاقو مرا تهدید می‌کردند، مورد سرقت گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون تومان قرار گرفتم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان اقدام به چهره نگاری تصاویر سارقان زورگیر پرداخته و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی هویت دو مجرم سابقه دار به نام‌های فرهاد ۳۵ ساله و افشین ۲۳ ساله شدند. ماموران با بررسی سوابق متهمان ، موفق به شناسایی مخفیگاه سارقان در خیابان «ایرانمهر» شده و در تحقیقات نامحسوس خود متوجه شدند که هر دو برادر به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته و با اقدامات خود باعث ناراحتی و اعتراض اهالی محل شده‌اند. با شناسایی دقیق مخفیگاه متهمان، کارآگاهان اداره پنجم ساعت هفت صبح نهم مهر موفق به دستگیری هر دو متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها چندین دستگاه گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت به شیوه به عنف و همچنین تعدادی اوراق و مدارک شناسایی و کیف پول متعلق به افراد غیر کشف شد.

در تحقیقات اولیه متهمان منکر هرگونه ارتکاب زورگیری شده اما در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعدادی از صاحبان مدارک شناسایی به دست آمده از متهمان ، کارآگاهان پی بردند که این دو برادر علاوه بر زورگیری از شهروندان با مراجعه به ساختمان‌های نیمه کاره اقدام به زورگیری و اخاذی از کارگران ساختمان نیمه کاره کرده‌اند. متهمان در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌های خود از کارگران ساختمان‌های نیمه کاره عنوان کردند: شبانه و به بهانه اینکه کارگران برای خواهرانمان ایجاد مزاحمت کرده‌اند، به ساختمان‌های نیمه کاره رفته و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار می‌دادیم و با تهدید چاقو از آن‌ها زورگیری می‌کردیم. اغلب کارگرانی را که به صورت مجردی در ساختمان‌های نیمه کاره مشغول به کار بودند، مورد زورگیری و اخاذی قرار می‌دادیم. با توجه به اعترافات صریح متهمان ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه خرید اموال مسروقه به ویژه گوشی تلفن همراه به نام «محسن» ۲۸ ساله شده و در حالی‌که این متهم در داخل مخفیگاهش واقع در خیابان ۱۷ شهریور مخفی شده بود، وی را نیز دستگیر کردند که در اظهاراتش به خرید ده‌ها گوشی تلفن همراه گران قیمت از متهمان اصلی پرونده اعتراف کرد. خریدار اموال سرقتی در ادامه اعترافاتش عنوان داشت که با همدستی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه خرید اموال مسروقه به نام «نورالدین» ۴۵ ساله که در تقاطع خیابان جمهوری – ابوریحان فعالیت دارد اقدام به فروش گوشی‌های تلفن همراه سرقتی می‌کنند که کارآگاهان با مراجعه به محل فعالیت نورالدین، وی را نیز دستگیر کردند که در تحقیقات بعدی، نورالدین نیز به خرید تعداد زیادی گوشی تلفن همراه سرقتی اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر اعلام کرد: با توجه به شیوه و شگرد متهمان در «زورگیری از کارگران ساختمان‌های نیمه کاره» و همچنین «زورگیری گوشی‌های تلفن همراه از شهروندان»، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند. به همین خاطر از تمام مال باختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت، زورگیری، ضرب و جرح، تهدید یا اخاذی قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

منبع: http://goo.gl/bf0SQPLeave a reply

Your email address will not be published.