صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  داشتن امنیت ازآغاز: ...
مهر
۱۶
۱۳۹۲
داشتن امنیت ازآغاز: طرح امریکا برای مبارزه با خشونت های تبعیض جنسیتی در جهان
مهر ۱۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰

image_pdfimage_print

8594022157_5332f05b1c_b

خانه امن: جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، برنامه جدیدی  را برای مبارزه با خشونت هایی که پایه و اساس تبعیضات جنسیتی در جهان دارند را اعلام کرد.

جان کری اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا برای طرح مبارزه با خشونت های جنسیتی در سراسر دنیا و به خصوص در مناطق بحرانی  ۱۰ میلیون دلار بودجه تخصیص داده است.  این طرح “داشتن امنیت ازآغاز” نام دارد. جان کری تأکید کرد در دوران پس از وقوع  فجایع طبیعی و در بحران جنگ، برای حفاظت از زنان و دختران از آزار و اذیت های جنسی و دیگر انواع خشونت نهایت تلاش خود را باید انجام داد.

این طرح جدید و بودجه ۱۰ میلیون دلاری تخصیص داده شده به آن، به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، کمیته بین المللی صلیب سرخ، و دیگر نهادها و سازمان های حامی حقوق بشر این امکان را می دهد تا در شرایط اضطراری برای حفاظت از زنان و دختران طرح های جدید و روش های نوین توسعه ابداع کنند. سازمان ملل متحد همچنین با هماهنگی با دیگر ذی نفعان و حامیان، سعی در ایجاد چارجوبی برای اقدامات خود دارد تا بتواند، از آن طریق رسیدگی به خشونت های جنسیتی را تضمین کند. رسیدگی به این نوع خشونت ها همواره در کنار دیگر اقدامات و امدادهای انسان دوستانه در اولویت کار قرار دارند.

این طرح بر اساس برنامه ملی ایالات متحده برای زنان، صلح، و امنیت و استراتژی ایالات متحده برای پیشگیری و رسیدگی به موارد خشونت های جنسیتی در سطح جهان ایجاد شده است و از طرف دفتر جمعیت، پناهندگان، و مهاجران وزارت امور خارجه  و همچنین دفتر دموکراسی، و امداد رسانی نهاد توسعه بین المللی ایالات متحده اداره می شود.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2013/09/214552.htmLeave a reply

Your email address will not be published.