صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  امروزهیچ طلاقی ثبت ن...
مهر
۱۵
۱۳۹۲
امروزهیچ طلاقی ثبت نمی‌شود
مهر ۱۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

khorasan 1

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشورگفت: به میمنت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، سردفتران طلاق در کشور از ثبت واقعه طلاق در این روز خودداری خواهند کرد.

احمد تویسرکانی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهارداشت: به میمنت و مبارکی این روز بزرگ، امروز دوشنبه(۱۵مهرماه) در هیچ دفتری طلاق ثبت نمی‌شود.

معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور افزود: طی هماهنگی با دفاتر ثبت طلاق در کشور، امروز از ثبت واقعه طلاق خودداری می‌شود.

همچنین معاون فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان هم با اعلام عناوین روزهای هفته ازدواج، گفت: طبق مصوبه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان امروز ۱۵مهر همزمان با روز ازدواج، هیچ طلاقی ثبت نخواهد شد.

سید باقر پیشنمازی افزود: همچون روال سال گذشته که در بسیاری از استان‌ها روز ازدواج را روز بدون طلاق نامیده و طلاقی را ثبت نکرده‌ بودند امسال نیز در روز ازدواج طلاقی ثبت نخواهد شد

این در حالی است که آمار طلاق در سال۹۱ نشان می‌دهد که به‌طور میانگین هر ۴دقیقه بیش از یک طلاق ثبت شده است. همچنین به ازای هر ۵٫۲ ازدواج یک زوج به‌طور رسمی از هم جدا شده‌اند. این رقم میانگین آمار طلاق در کشور است و وضعیت در شهرهای بزرگ نگران‌کننده‌تر است. .

براساس آمارهای سازمان ثبت اسناد در سال ۹۱، ۷۹۱هزار و ۶۵۶ ازدواج به ثبت رسیده درحالی‌که آمارهای سال ۹۰، ثبت ۸۷۴هزار و ۷۸۲واقعه ازدواج را نشان می‌دهد.

این آمارها حاکی از کاهش ۹٫۵درصدی ازدواج‌ها و افزایش بیش از ۶درصدی طلاق‌های به ثبت رسیده در سال گذشته بوده و براساس آمارهای موجود در هیچ دوره‌ای آمار ازدواج تا این حد کاهش نداشته است.

منبع: http://goo.gl/R0l4DoLeave a reply

Your email address will not be published.