صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افشاگری نماینده مجلس...
مهر
۱۲
۱۳۹۲
افشاگری نماینده مجلس: وام از دواج؛ به نام جوانان به کام کارمندان بانک
مهر ۱۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

 89e45ee28e13cca99556dbd7dd1615c5

طرح : vista

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تنها یک بانک باید متولی پرداخت وام ازدواج باشد گفت: صندوق مهر امام رضا(ع) گزینه مناسب برای این اقدام است و پرداخت وام‌ها باید تنها از این صندوق باشد.

  عبدالرضا عزیزی در گفت‌ و گو با خبرگزاری  تسنیم با بیان این که بانک‌ها در پرداخت وام‌های ازدواج صادق نبوده‌اند افزود: این که چندین بانک مامور اجرای این طرح باشند درست نیست.

عزیری ادامه داد: بانک‌ها اعلام کردند ما بیش از ۱۰۱ درصد وام ازدواج برای جوانان پرداخت کرده‌ایم، ما این موضوع را پیگیری کردیم و مشخص شد که بانک‌ها تخلف کرده و وام ازدواج جوانان را به کارمندان خود پرداخت می‌کردند.

 وی با بیان این که طرحی در کمیسیون اجتماعی مجلس برای به روز کردن وام ازدواج جوانان مطرح  شد و اکنون در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است بیان کرد: یکی از مشکلات تهدید جمعیتی، کاهش آمار ازدواج است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه  برخی از جوانان بیان می‌کنند اگر وام ازدواج دریافت کنند مشکلاتشان برطرف می‌شود تاکید کرد:برخی جوانان که درخواست وام ازدواج کرده‌اند، بعضا باید دو سال در نوبت بمانند و این امر خودش سبب بی‌انگیزه شدن جوانان برای پیگیری وام ازدواج می‌شود.

وی با اشاره به ۳ میلیون تومان وام ازدواجی که بانک‌ها پرداخت می‌کنند افزود: ۳ میلیون تومان امسال با ۳ میلیون تومان سه سال گذشته تفاوت دارد و ارزش آن کمتر شده است، ۳ میلیون تومانی که امروز جوانان برای ازدواج می‌گیرند، می‌تواند بخشی از مشکل ازدواج آنها را حل کند، اما همین رقم نیز برای پرداخت با مشکلاتی مواجه است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  تنها یک بانک باید متولی پرداخت وام ازدواج باشد گفت: صندوق مهر امام رضا گزینه مناسب برای این مورد است که پرداخت وام‌ها تنها از طریق این صندوق باشد.

منبع: http://goo.gl/35T8lTLeave a reply

Your email address will not be published.