صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مدیربرنامه اضطراری ی...
مهر
۱۱
۱۳۹۲
مدیربرنامه اضطراری یونیسف: یک نسل از کودکان سوریه در معرض خطر نابودی هستند
مهر ۱۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰

image_pdfimage_print

27095_orig

عکس: ایسنا

خانه امن: یک مقام رسمی سازمان یونیسف روز شنبه از جامعه بین المللی خواست تا برای کمک به واحد “مبارزه با از دست دادن نسلی از کودکان” در کشور جنگ زده سوریه بپیوندند.

ادوارد چایبان Edward Chaiban، مدیربرنامه اضطراری یونیسف به تلویزیون العربیه گفت: “داشتن جنبش و حرکت عظیم  و نشان دادن عکس العمل فوری و انسان دوستانه برای رویارویی با این بحران و نجات نسلی از کودکان بسیار ضروری است”.

چهار میلیون از کودکان سوریه به طور مستقیم در معرض اثرات سوء بحران جنگ در این کشور هستند، و به نقل از چایبان یک میلیون از آنها خارج از کشور زندگی می کنند.

چایبان می گوید: “از سال گذشته تا کنون، دو میلیون کودک ترک تحصیل کرده اند و ما نیز قادر نبوده ایم خدمات بهداشتی – درمانی وواکسیناسیون  حدود ۷۰۰۰۰۰ کودک را تأمین کنیم. این تنها یک نگاه کوچک به مشکل عظیمی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم”.

چایبان همچنین راجع به نگرانی شدید یونیسف نسبت به اثری که زمستان امسال بر خانواده های سوریه ای می گذارد اشاره کرد و گفت یونیسف برنامه هایی به منظور حفظ کودکان بویژه با تمرکز جدی بر روی تحصیلات آنها طرح ریزی کرده است.

او می گوید: “حدود ۱٫۵ میلیون نفر در داخل سوریه هستند که ما هیچ دسترسی به آنها نداریم. اینها افرادی هستند که پشت خطوط جبهه به دام افتاده اند و ما نگرانیم که با سرد شدن هوا، پناهگاهی نداشته باشند”.

او اضافه می کند که یونیسف با کسری بودجه ای برابر با ۱۳۰ میلیون دلار از بودجه ۴۷۰ میلیون دلاری خود که برای تأمین خدمات ضروری در سوریه، از جمله خدمات بهداشت و درمان، تحصیلات، و آب آشامیدنی لازم دارد، مواجه است.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/iCUK6Z  © Al ArabiyaLeave a reply

Your email address will not be published.