صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بسته تشویقی کمیته ام...
مهر
۹
۱۳۹۲
بسته تشویقی کمیته امداد برای ازدواج سالمندان مجرد
مهر ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

pirmard-o-pirzan

 

  معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارائه بسته تشویقی برای ازدواج سالمندان مجرد خبر داد و گفت: کمیته امداد به مناسبت روز سالمندان بسته تشویقی را به منظور حمایت در قالب مستمری و وام اشتغال به کل کشور ابلاغ کرده و سالمندان مجرد اعم از زن و مرد می‌توانند از این حمایت‌های ویژه استفاده کنند.

  علی‌محمد ذوالفقاری درهمایش ملی تجلیل از سالمندان توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه شش میلیون و ۲۰۰ هزار سالمند در سراسر کشور وجود دارد، افزود: از این تعداد سالمند یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که ۴۰ درصد از ۶۰ درصد سالمندان تحت پوشش، مرد هستند.

وی به بسته معیشتی طرح شهید رجایی اشاره کرد و افزود: در این بسته معیشتی اردوهای سالمندی، مسائل مربوط به اشتغال، مسکن و مباحث بهداشتی مورد توجه قرار گرفته‌اند و از سال ۸۲ تاکنون ۲۰۰ هزار نفر در قالب این طرح وام اشتغال دریافت کرده‌اند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۶۰ درصد از سالمندان تحت پوشش این کمیته به صورت انفرادی زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: این افراد ماهیانه ۴۰ هزار تومان از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند و ۴۵ هزار تومان نیز به صورت یارانه از طرف دولت به آنها پرداخت می‌شود. اما کماکان مشکلات زیادی دارند.

ذوالفقاری با بیان اینکه درخواستی را به منظور مشکلات افراد تحت پوشش این سازمان به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده‌ایم، اظهار کرد: مددجویان در مورد بیمه مکمل، بیمه درمان و اسکان با مشکل مواجه هستند واز مجلس درخواست کرده‌ایم که این مسائل مورد توجه آنها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۴۲ هزار نفر از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد، معلول و زمین‌گیر هستند، خواستار شد که تعرفه خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان رایگان شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین به بسته تشویقی کمیته امداد در قالب بیمه روستایی، اشاره کرد و گفت: هر چند در این بخش اعتباری نداریم، اما اگر سالمندان تحت عمل جراحی قرار گیرند، بخشی از هزینه‌های آنها پرداخت می‌شود.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد در روستاهای محروم زندگی می‌کنند، بیان کرد: یکی از مشکلات جدی سالمندان تحت پوشش، تنها زندگی کردن آنهاست و باید به این مسئله به صورت جدی توجه شود، چرا که بعضا یکسری سالمندان نیازمند مراقبت‌های خاصی هستند. چرا که به دلیل بیماری‌ها و شرایط خاصشان باید به آنها توجه شود.

منبع: http://goo.gl/00k8mPLeave a reply

Your email address will not be published.