صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بازار داغ خرید دختر ...
مهر
۸
۱۳۹۲
بازار داغ خرید دختر بچه های سوری توسط پیرمردان سعودی
مهر ۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

دختران

عکس: شبکه خبر

خبرنگار آلمانی در خانه «ام ماجد»، دلال ازدواج و فروشنده دختران سوری، با دختران نوجوانی رو به رو می شود که برای کمک به زندگی خانواده تنگدست خود، در مقابل دریافت پول، به ازدواج با ثروتمندان سعودی تن می دهند.

نحوه برخورد ثروتمندان سعودی با آوارگان سوری و به ویژه زنان و دخترانی که برای در امان ماندن از جنگ به اردن پناه برده اند، بسیار تاسف بار است.

این خبرنگار آلمانی گزارش داد: ما اینجا در خانه «ام ماجد» هستیم که به عنوان دلال ازدواج و فروشنده دختران سوری فعالیت می کند. در اینجا، سه دختر سوری را می بینیم که منتظرند با همسران سعودی شان آشنا شوند. ام ماجد به آنها می آموزد که چگونه باید رفتار کنند.

وی به این دختران می گوید: یک مرد سعودی ۷۰ ساله دارم که می خواهد با یک دختر کوچک حداکثر ۱۳ ساله ازدواج کند؛ کدام یک از شما می خواهید با او آشنا شوید؟

یکی از دختران می گوید: من

 لیلا ۱۴ ساله است، دختر کوچک خجالتی که با مادر و ۵ خواهرش از سوریه به اردن فرار کرده است و مادرش امروز او را وادار می کند ازدواج کند.

وی می گوید: من از او نمی ترسم اما نگرانم، چون نخستین بار است که من به خاطر مادر و خواهرانم، زندگی ام را قربانی می کنم.

شیوخ سعودی، به این دختران آواره، به عنوان کالا می نگرند و با ۲۰۰۰ یورو با دختر کوچک ازدواج می کنند … سپس آنها را طلاق می دهند.

دلال ازدواج، در اینجا پناهگاه دختران را می یابد؛ بسیاری از خانواده ها همه چیز را از دست داده اند، اما دخترانشان همچنان نزد آنها هستند.

غزل، یکی از این دختران است که برخلاف تمایل خود، وادار به ازدواج شده است یا بهتر می توان گفت به یک سعودی که شراب می نوشید، فروخته شده است او این دختر را به مدت دو ماه کتک زده و به او تجاوز کرده؛ سپس غزل ۱۶ ساله را به فساد کشانده است.

وی به خبرنگار آلمانی گفت: من از خودم متنفرم؛ من خسته ام و در زندگی ام، هیچ مردی را نمی خواهم. دوست ندارم بلایی که سر من آمده است سر هیچ دختری بیاید.

این خبرنگار آلمانی تأکید کرد: اما به نظر می رسد راه حلی برای این مصیبت در آینده نزدیک وجود ندارد؛ تقاضا برای آنها زیاد است؛ این وضع خانواده های سوری است.

منبع: http://goo.gl/2Km9lRLeave a reply

Your email address will not be published.