صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  صدور مجوز مراکز مشا...
مهر
۵
۱۳۹۲
صدور مجوز مراکز مشاوره از سوی سازمان نظام روانشناسی آغاز شد
مهر ۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

n00498305-b

عکس: ایسنا

 رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با بیان اینکه هر هفته کمیسیون‌های صدور مجوز مراکز مشاوره فعال هستند و پرونده‌ها را بررسی می‌کنند، گفت: هر هفته تعداد قابل توجهی مراجعه کنند داریم که مجوز این مراکز مشاوره صادر می‌شود و کسی در نوبت نیست.

عباسعلی اللهیاری، افزود: هرکسی که با مراجعه حضوری به سازمان نظام روانشناسی تقاضای صدور مجوز مراکز مشاوره کند؛ پس ازطی فرآیند بررسی در کمیسیون‌ها، مجوز فعالیت وی صادرخواهد شد.

رییس سازمان روانشناسی و مشاوره با اشاره به اینکه در گذشته نیز این سازمان مجوز مراکز مشاوره را صادر می‌کرده است، گفت: از گذشته تا به حال مجوز ۳۰۰ الی ۴۰۰ مرکز مشاوره صادر شده است که مراکز مشاوره ازدواج نیز بخشی از آنها هستند.

وزارت ورزش و جوانان مدارک ثبت‌نام‌کنندگان مراکز مشاوره را در اختیار نظام روانشناسی قرار نداده است.

وی با اشاره به اینکه مدارک افرادی که در سامانه ثبت نام الکترونیکی صدور مجوز وزارت ورزش و جوانان ثبت نام کرده‌اند تا کنون به سازمان نظام روانشناسی تحویل داده نشده است، اظهارکرد: اگر وزارت ورزش و جوانان مدارک ثبت‌نام‌کنندگان را در اختیار ما قرار دهد نیازی به مراجعه دوباره این افراد نیست، ولی درغیر این صورت این افراد باید مجددا با مراجعه حضوری به سازمان نظام روانشناسی اقدام به ثبت نام و تقاضای مجوز برای راه‌اندازی مراکز مشاوره کنند؛ البته سازمان پیگیر این موضوع است و قصد مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان جهت اخذ مدارک ثبت‌نام‌کنندگان را دارد.

الهیاری با اشاره به اظهارنظر سازمان بهزیستی مبنی بر عدم توقف روند صدور مجوز توسط این سازمان، گفت: این امر خلاف قانون است و سازمان بهزیستی استناد به ماده ۲۶ آیین‌نامه می‌کند که مجلس شورای اسلامی این ماده را رد کرده است و اگر هر سازمانی غیرقانونی مجوزی اعطا کند، سازمان نظام روانشناسی به دیوان عدالت اداری شکایت خواهد کرد و مطابق قانون محکوم خواهند شد.

منبع: http://goo.gl/UQLiQdLeave a reply

Your email address will not be published.