صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سمینار کودک آزاری ...
مهر
۴
۱۳۹۲
سمینار کودک آزاری در تاریخ ۲۰ و ۲۱ مهرماه برگزار می شود
مهر ۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

10z9y7m

عکس: jahanezan

قابل توجه تشکل های فعال در حوزه حقوق کودکان

 خانه امن: به گزارش روابط عمومی مرکز طبی کودکان، جلسه‌ ای با حضور اعضاء هیئت علمی، نمایندگان نهادها، سازمان بهزیستی، هلال احمر و ارگان های مختلف، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه های مردم نهاد و کارکنان کمیته اجرایی در خصوص نحوه برگزاری این سمینار بحث و تبادل نظر صورت گرفت. نحوه پشتیبانی و اجرای هر چه مناسب تر این برنامه توسط شرکت کنندگان تشریح شد. این سمینار دارای مجوز بازآموزی برای گروه های مختلف قرار است.

در ادامه دکتر کدیور فوق تخصص کودکان به هدف از برگزاری همایش کودک آزاری اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این همایش، انجام فعالیت بیشتر برای کودکان و آشنایی با راهکارهای جلوگیری از کودک آزاری است.

وی در ادامه افزود: بحث کودک آزاری ابعاد و گزینه های مختلفی دارد که در این همایش ارائه می شود و باید به مفاهیم آن دقت بیشتری شود.

این متخصص کودکان اظهار داشت: اهمیت جایگاه و نقش کودکان باعث توجه بیشتر به آنها شده است به طوری که در این چند سال اخیر در همایش ها و اجلاس های حقوق بشر به حقوق آنها پرداخته شده است و برای تامین حقوق کودکان، تکالیف و تعهداتی بر دوش دولت ها و خانواده ها نهاده اند.

وی همچنین از برگزاری همایش کودک آزاری در مهر ماه سالجاری خبر داد و گفت: همزمان با هفته کودک و همایش بین المللی کودک در ۲۰ و ۲۱ مهر ماه سالجاری است همایش کودک آزاری برگزار خواهد شد.

دکتر کدیور خاطر نشان کرد: امیدوارم بحث هایی که در این حیطه گفته میشود مورد عنایت قرار بگیرد و در یک برنامه منسجمی که در آینده با توجه به دولتی که با نام تدبیر و امید نام گرفته به بچه ها امید بدهیم که هیچ بچه ای در آینده دچار مشکل کودک آزاری نباشد.Leave a reply

Your email address will not be published.