صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  الجزایرشبکه ارتباطی ...
مهر
۱
۱۳۹۲
الجزایرشبکه ارتباطی Wassila-Avife : ثبت ۷۲۹ مورد خشونت خانگی در یک ماه
مهر ۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
, ,
image_pdfimage_print

61823172_d2fc1317e7عکس:  Saharauiak

مترجم: ویدا بالیخانی

مواردی از خشونت خانگی علیه کودکان، دختران جوان، زنان متاهل و حتی زنان بالای ۶۰ سال گزارش شده است . Wassila-Avife این موارد را ثبت می کند.

از هر چهار گوشه کشور، زنان و کودکان در سنین مختلف با این شبکه ارتباطی تماس می گیرند، تا صدای ناجی خود را بشنوند. موارد خشونت علیه کودکان کوچک، دختران جوان و زنان متاهل و خشونت علیه افراد بالای شصت سال گزارش شده است، چیزی که بر اساس قانون، تجاوز و خشونت علیه والدین نامیده می شود.

  ثبت ۷۹۲ تماس تلفنی در ماه جون

تا پایان ماه جون ۷۹۲ تماس با شبکه  ارتباطی Wassila-Avife  گرفته شد که  ۱۴ مورد آن مربوط به بد رفتاری با کودکان ، ۳ مورد مربوط به نوجوانان زیر ۱۵ سال و۸ مورد در ارتباط با بزرگسالان بالای ۶۰ سال بود.اکثر تماس ها ۷۸٫۴% از موارد مربوط به سنین بین ۲۰ و ۴۹ سال بود که متشکل از مشکلات متاثر از خانوادگی و اجتماعی بود . بسیاری از انجمن های الجزیره با هدف ارائه پشتیبانی های بهتر به زنان و کودکان الجزیره که تحت انواع خشونت قرار دارند به شبکه ارتباطی   Wassila-Avife پیوسته اند.

از دیگر اهداف این خط ارتباطی اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی عمومی و سازمان ها در رابطه با مشکل جدی حقوق بشری است .

بر اساس مشکلات گزارش شده، این خط ارتباطی جان انسان ها را از خطر حتمی نجات داده است.

این شبکه مرکب است از ،تعداد زیادی از سازمان ها، Avife، دهکده کودکان SOS Kinderdorf، Atustep, Tharwa Fadha d’Soumer ، انجمن آزادی زنان ، Sarp, Amusnaw, Djazairouna، همچنین سلامت ، متخصصان سلامت روان، متخصصان حقوقی و حقوق بشر.

شبکه ارتباطی ابتدا نگاه می کند و گوش می دهد سپس تجزیه تحلیل می کند و دست آخر قربانی را بسته به نوع نیازش به یکی از سازمان های مربوطه ارجاع می دهد. یکی از ماموریت های حساس، نجات جان انسان ها از شرایطی است که در آن قرار دارند، ۵۷% تماس هایی که با شبکه ارتباطی Wassila گرفته می شود از شهر ها و روستاهای مرکز کشور است و شرق کشوربا ۹% تماس های همراه گریه و زاری کودکان و زنان قربانی تجاوز و خشونت های وحشیانه در دومین رتبه قرار دارد ، غرب الجزایر با ۵٫۶% تماس و جنوب و جنوب وسیع با ۲% در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

 این جدا از ۲۵% تماس هایی است که از طرف منابع ناشناس گرفته می شود ،که می توان در توضیح آن گفت از یک طرف  بدلیل وحشت قربانی از شناخته شدن  بدون اطمینان از امنیتش است و از طرف دیگربخاطر قبیح دانستن آن است.

در آخر باید بیان داشت که در سال ۲۰۱۱ ، ۱۹۷۹ تماس گرفته شد، و در سال ۲۰۱۲ ، ۱۸۰۹ ارتباط تلفنی با شبکه Wassila برقرار شد که ۸۰% آن قربانیان بین سنین ۴۹-۲۰ سال بودند.

مترجم: ویدا بالیخانی

منبع: http://goo.gl/brbevlLeave a reply

Your email address will not be published.