صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اجرای طرح امین برای...
مهر
۱
۱۳۹۲
اجرای طرح امین برای آموزش جنسی به کودکان تحت پوشش بهزیستی
مهر ۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

PIC_1936

عکس: behzisti

همچنین معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی نیز در این مراسم از تدوین طرح امین برای آموزش جنسی کودکان تحت پوشش خبر داد و گفت: این طرح در سال جاری در تمامی مراکز اجرا می شود.

محمد نفریه افزود: با توجه به اینکه ۷۸ درصد کودکان تحت پوشش بدسرپرست هستند و در سنین مختلف به بهزیستی آورده می شوند به همین دلیل این طرح برای آموزش جنسی مناسب به کودکان تدوین واجرایی می شود.

وی افزود: در حال حاضر ۵۲۴ مرکز شبه خانواده در سراسر کشور فعال است که ۷۸ مرکز دولتی و ۴۳۷ مرکز غیردولتی نیز به صورت خیریه فعالیت می کند.

وی گفت: در مراکز شبه خانواده ۹ هزار و ۱۸۸ کودک از شیرخوار تا بزرگسال نگهداری می شود که ۲ هزار و ۱۳۱ کودک در مراکز غیردولتی و ۶ هزار و ۸۲۲ کودک نیز در مراکز غیردولتی هستند.

به گفته معاون اجتماعی سازمان بهزیستی همچنین ۱۲هزار و ۵۶۵ فرزند نیز به صورت امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی هستند که یارانه این افراد ۱۲۰ هزار تومان در ماه است که به خانواده هایشان پرداخت می شود، که فاصله کمی با یارانه ۱۶۸ هزار تومانی سایر مراکز دارد.

نفریه از ترخیص ۷۰۰ کودک نیز به فرزندخواندگی در سال جاری خبر داد و گفت: ۸۰۰ کودک نیز به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند.

وی گفت: در ۵ سال گذشته تعداد فرزندان مراکز شبه خانواده تنها یک درصد افزایش داشته است و سیاست ما این است که به جای اینکه این مراکز را افزایش دهیم، اقدامات لازم را در جهت اینکه کودکان به خانواده های جایگزین سپرده شده و امدادبگیر شوند.

وی از تدوین طرح سند جامع تربیتی برای فرزندان خبر داد و گفت: تدوین دستورالعمل ترخیص، تدوین دستورالعمل ازدواج فرزندان و … از جمله طرح هایی است که در سال جاری تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در سال جاری برای اولین بار ۶۰۰ میلیون تومان برای واگذاری پیگیری پرونده های کودکان تحت پوشش به کلینیک های مددکاری اختصاص داده شده است.

منبع: http://www.mehrnews.com/detail/News/2141340Leave a reply

Your email address will not be published.