صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  کنفرانس منطقه ای آف...
شهریور
۲۷
۱۳۹۲
کنفرانس منطقه ای آفریقای غربی با همکاری مجمع بین المللی قضات زن و سازمان رهبری جهانی زنان برگزار شد
شهریور ۲۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰

image_pdfimage_print


2497649932_c6a80b6aef_o

خانه امن: روز جمعه (۶ سپتامبر ۲۰۱۳) خانم جاستیس جورجینا وود Justice Georgina Wood ، خواستار حمایت جدی از قضات زن شد. او همچنین خواستار حمایت و کمک به زنان شاغل در دادگستری شد تا بتوانند در وظایف مدیریتی و رهبری نقش تأثیرگذارتری ایفا کنند.

“کنفرانس منطقه ای آفریقای غربی” با سخنرانی خانم جاستیس جورجینا در آکرا Accra آغاز به کار کرد و دو روز به طول انجامید. این کنفرانس با همکاری “مجمع بین المللی قضات زن” و “سازمان رهبری جهانی زنان” برگزار شد.

سمینار در انجمن محلی “مجمع بین المللی قضات زن” در غنا تشکیل، و با حضور قضات زن  تانزانیا، نیجریه، غنا، کامرون و ایالات متحده برگزار شد.

خانم جاستیس جورجینا بر اهمیت نقش زنان در سیستم های قضایی تأکید کرد. وی معتقد است که نقش زنان در سیستم های قضایی برای بهبود کیفیت قوانین، برقراری عدالت و ایجاد اعتبار و اعتماد، ضروری است.

او می گوید هدف این نظام و جنبش قضات، قدرت طلبی نیست، بلکه هدف از آن ایجاد برابری و برقراری عدالت است که در نهایت موجب رشد و توسعه ملی می شود.

او می گوید: “سازمان رهبری جهانی زنان” فرصت های بالقوه ای در اختیار دارد که می توان برای بهبود وضعیت زنان از آنها بهره گرفت. برای مثال می توان از قضات زن در دادگاه ها و دیوان های بین المللی، برای بهبود حقوق زنان و بهبود قوانین خشونت خانگی که بر ضد زنان در کشورهایی از جهان لازم الاجراست، بهره برد.

هدف اصلی سازمان این است که دادگاه های محلی آسیا و آفریقای غربی بتوانند از تجارب و دانش های حقوقی که از دادگاه های کیفری بین المللی به دست می آورند در قانون گذاری کشورهای خود استفاده کنند.

خانم جاستیس می گوید: زنان و کودکان در موقعیت جنگ و جنایت، تعدی به حقوق بشر و خصوصا” در موارد خشونت خانگی، آسیب پذیرترن قشر جامعه هستند.

خانم جاستیس با اشاره به مسئله خشونت خانگی می گوید: قاچاق انسان که اخیراً با آوردن غیر قانونی کودکان به این کشور صورت می گیرد، می تواند ازجمله دلایل خشونت خانگی و از مسائلی باشد که وزارت “حمایت از کودکان، حمایت های اجتماعی و جنسیتی” باید به آن توجه کند. او می گوید سیستم قضایی این مسئولیت را عهده دار شده تا با همکاری دیگر نهاد های کشور چنین فسادهایی را از میان بردارند.

نانا اوی لیتور Nana Oye Lithur ، وزیر “وزارت حمایت از کودکان، حمایت های اجتماعی و جنسیتی” به قضات زن که از عوامل پیشرفت حقوق بشر و ایجاد عدالت و برابری در جهان هستند تبریک گفت و آنها را “مروجان نیکی” نامید.

نانا گفت: تمرکز فعالیت های “مجمع بین المللی قضات زن” بر روی مسائلی چون خشونت های جنسیتی علیه زنان و دختران، قاچاق انسان، حق وحقوق مالکیت و مسائل مربوط به بیماری ایدز است. او از این انجمن خواست تا برنامه های خود را با توسعه شبکه ارتباطی و افزایش همکاری با دیگر سازمان ها حفظ کند. او می گوید علی رغم اینکه سیستم قضایی در اجرای عدالت آهسته عمل می کند و قوانین تصویب شده به درستی اجرا نمی شوند و همچنین دوباره کاری و استفاده نابجا از نیروی انسانی باعث اتلاف انرژی می شود، “وزارت زنان” اطمینان دارد که قضات زن می توانند با انگیزه و پشتکار خود کاستی ها را رفع و تعهداتی را که قبول کرده اند اجرائی کنند.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/8qR0LjLeave a reply

Your email address will not be published.