صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  وجود 3200 خانواده دا...
شهریور
۲۶
۱۳۹۲
وجود ۳۲۰۰ خانواده دارای بیش از ۳ معلول در کشور
شهریور ۲۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

59201_491_1

عکس: .javanemrooz

 رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۳۲۰۰ خانواده با بیش از سه معلول در کشور وجود دارد، افتتاح نخستین مرکز جامع تخصصی توانبخشی را در راستای حمایت از معلولان و جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی دانست.

  همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی، در افتتاحیه نخستین مرکز جامع تخصصی توانبخشی آرمان شایان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از خیرین برگزار شد، با اشاره به اینکه بزرگترین شبکه اجتماعی کشور در سازمان بهزیستی وجود دارد، گفت: شبکه اجتماعی در عرصه خیرین از رقم یک میلیون نفر می‌گذرد.

 وی افزود: سازمان بهزیستی در حال حاضر در ۷۰ هزار نقطه کشور وجود دارد و ۴۰۰ هزار نقطه آی‌تی از جمله فعالیت‌های شبکه اجتماعی سازمان بهزیستی است.

 رییس سازمان بهزیستی از افتتاح سازمان غیردولتی پیشگامان خدمت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این سازمان غیردولتی تا پایان سال با کمک جامعه حامی معلولان کشور افتتاح می‌شود.

 هاشمی با اشاره به اینکه بهزیستی سازمانی توسعه محور و دانش محور تخصصی است، عنوان کرد: رویکرد سازمان بهزیستی عوض شده است و درب‌های آن بر روی همه مردم، مسئولان و نهادها باز است و توسعه شبکه غیردولتی سازمان از این پس از رویکردهای اساسی بهزیستی خواهد بود.

 در ادامه این مراسم حبیب‌الله بوربور، رییس جامعه خیرین حامی معلولان با انتقاد از اینکه کمتر از ۱۰ درصد امکانات بالقوه سازمان بهزیستی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: امیدواریم این امکانات بالقوه، بالفعل شود و بتوانیم از همه امکانات‌ سازمان با حمایت‌های همه‌جانبه استفاده کنیم.

 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شد، بیان کرد: از این تعداد ۸۰۰۰ واحد به مددجویان تحویل داده شد که ۱۵۰۰ واحد آن به معلولان اختصاص یافت.

 رییس جامعه خیرین حامی معلولان با تاکید بر اینکه تفاوت سازمان بهزیستی و انجمن‌های خصوصی در این است که سازمان بهزیستی پس از یک موعد مشخص افراد تحت پوشش و تحت سرپرستی را رها می‌کند، اظهار کرد: بخش خصوصی این‌گونه نیست و افراد می‌توانند در تمامی برهه‌های زمانی تحت پوشش و حمایت خیرین قرار گیرند.

 بوربور با بیان اینکه نباید خانواده‌هایی که معلول دارند خود را سرگشته بدانند، گفت: نباید معلول در جامعه به عنوان دربار و زاید دیده شود و باید این نگاه در کشور تغییر یابد.

منبع: http://goo.gl/sm2LPCLeave a reply

Your email address will not be published.