صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  صد سوسمار زنده مهریه...
شهریور
۲۵
۱۳۹۲
صد سوسمار زنده مهریه عروس خانم سعودی
شهریور ۲۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

82a7884f425bcd6dbe41d338bed527a8_XL

عکس: شفقنا

در اقدامی عجیب در عربستان سعودی ، یک تازه داماد ۱۰۰ سوسمار زنده را به عنوان مهریه به همسر آینده اش تقدیم کرد!

  در حالی که در عربستان سعودی معمولا مهریه های سنگینی برای دختران تازه عروس در نظر گرفته می شود، اما در این اواخر مواردی پیش آمده که با تعیین مهریه های عجیب و غریب و یا مهریه های کم و دارای ارزش معنوی، این سنت شکسته شده است.

در همین راستا، یک تازه عروس عربستانی که از ترس همسر آینده اش از سوسمار اطلاع یافته بود، از وی خواست به عنوان مهریه برایش ۳۰۰ سوسمار زنده را به تنهایی و بدون کمک دیگران از بیابان شکار کند، اما در نهایت به ۱۰۰ سوسماری که تازه داماد شکار کرده بود، رضایت داد!

از سوی دیگر، پدر یک تازه عروس دیگر در استان “طائف” در شرق عربستان سعودی که در برابر عاقد از داماد آینده اش خواسته بود به عنوان مهریه، به دخترش کمک کند تا سوره مبارکه “ملک” را حفظ شود، هدفش از این کار را شکستن سنت مهریه های سنگین و بازگشت به تعالیم دین مبین اسلام در مورد ازدواج آسان اعلام کرد.

در همین حال، یک شهروند دیگر عربستانی در استان “القنفده”، واقع در منطقه “مکه مکرمه”، مهریه دخترش را تنها ۱۰ ریال سعودی (۶۶ هزار ریال) تعیین کرد که این اقدام مورد استقبال بستگانی قرار گرفت که آرزو کردند دیگران نیز برای آسان کردن شرایط ازدواج جوانان، این اقدام را الگوی خود قرار دهند.

در منطقه “مدینه منوره” نیز پدر یک تازه عروس، علاوه بر اینکه هیچ مهریه ای از تازه داماد دریافت نکرد و هزینه های جشن عروسی را به عنوان مهریه دخترش پذیرفت، یک ویلای نوساز را نیز به به عنوان هدیه به این زوج جوان تقدیم کرد، چرا که به گفته خودش تنها مسئله مهم همان خوشبختی دخترش با همسر آینده اش می باشد.

منبع: http://goo.gl/zYNYGNLeave a reply

Your email address will not be published.