صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پانزده تا نوزده سا...
شهریور
۲۵
۱۳۹۲
پانزده تا نوزده سالگی سن بحرانی مصرف مواد مخدر در زنان
شهریور ۲۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

67eee9f77d96191335d5ed3c67f57749

عکس: .aftabir

اولین شروع مصرف مواد مخدر در بین زنان این استان از سن ۱۵ تا ۱۹ سالگی می باشد که می توان از آن به عنوان سن بحرانی برای شروع مصرف مواد نام برد.

سرهنگ محمد رضا یزدان پناه جانشین ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی ، با اشاره به اینکه بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده درباره مصرف مواد مخدر در کشور،۹۱ درصد از مصرف کنندگان را گروه مردان و ۹ درصد را زنان تشکیل می دهند، افزود: در بین زنان ۶۲ درصد متاهل، ۳۵ درصد مجرد و سه درصد مطلقه می باشند.

وی ادامه داد: وضعیت سنی زنان مصرف کننده مواد مخدر نشان می دهد که بیشترین مصرف کنندگان در حال حاضر در گروه سنی ۴۰ ساله و بالاتر و پس از آن در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ و ۳۹ تا ۳۵ سال می‌باشد.

یزدان پناه به ترتیب تریاک، شیشه و هروئین فشرده را بیشترین مواد مصرفی در بین زنان معتاد این استان بیان کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در این استان دو مرکز اقامتی میان مدت ویژه بانوان در شهرستان‌های شیروان و بجنورد به درمان بانوان معتاد می پردازند.

جانشین ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با بیان اینکه پلیس مبارزه به مواد مخدر در استان در راستای پاکسازی مناطق و مکان‌های پاتوق به صورت دوره‌ای اقدام به جمع آوری معتادین می کند، بیان کرد: تعداد کارتون خواب‌ها در سطح استان بسیار کمتر شده است.

وی توضیح داد: از سوی دیگر با توجه به راه‌اندازی مرکز درمان اقامتی اجباری معتادین استان واقع در لنگر بجنورد، این افراد جمع آوری شده به مرکز فوق جهت درمان طی دوره سه ماهه انتقال می‌یابند.

منبع: http://goo.gl/ekBclfLeave a reply

Your email address will not be published.