صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  وسایل مدرسه فرزندان...
شهریور
۲۰
۱۳۹۲
وسایل مدرسه فرزندانتان را به سلیقه آنها بخرید
شهریور ۲۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

10-6-1391-IMAGE634820181163837353عکس: خبر آنلاین

 یک روانشناس به خانواده‌ها توصیه کرد که هنگام خرید وسایل مورد نیاز مدرسه فرزندانشان خواست و سلیقه آن‌ها را در نظر بگیرند.

دکتر مجتبی علی بکیان با بیان اینکه تمایلات دانش آموزان با بزرگترها تفاوت دارد و چه بسا با سلیقه بزرگترها در تضاد باشد، گفت: بهتر است لوازم مدرسه و بخصوص لوازم‌التحریری که برای دانش آموزان خریداری می‌شود، به خواست و سلیقه آنها باشد.

این روانشناس اضافه کرد: البته سلایق دانش‌آموزان باید با واقعیت‌های جامعه تطبیق داده شود، چرا که به عنوان مثال خرید لوازمی با طرح‌های عروسک نیمه عریان با مقتضیات فرهنگی ما سنخیتی ندارد و خانواده‌ها می‌توانند با دلیل و منطق فرزندان خود را از خرید اینگونه وسایل منصرف کنند.

علی بکیان به خانواده‌ها توصیه کرد: تا جایی که سلایق فرزندانشان اصول زیربنایی را زیر سوال نبرد، خانواده‌ها مطابق سلیقه آنها خرید کنند.

وی سپس به خانواده‌ها توصیه کرد: از خرید لوازم مدرسه بخصوص لوازم‌التحریر گران قیمت برای فرزندان خود خودداری کنند و سعی کنند لوازم‌التحریر و سایر وسایل مورد نیاز را متناسب با شرایط مدرسه فرزندانشان خریداری کنند تا گروه همسالان آن‌ها با مشکل مواجه نشوند.

به گفته علی بکیان در چنین مواردی نیز خانواده‌ها می‌توانند با توجیه‌های منطقی فرزندانشان را متقاعد کنند تا حداقل از وسایل گرانقیمت خود در محیط مدرسه که همسالان آنها از آن امکانات محرومند، استفاده نکنند.

منبع: http://goo.gl/qtkWNkLeave a reply

Your email address will not be published.