صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  شصت درصد طلاق ها د...
شهریور
۲۰
۱۳۹۲
شصت درصد طلاق ها در سال نخست ازدواج رخ می دهد
شهریور ۲۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

533373_GWschnGTطرح: خبر آنلاین

  آمارها نشان می دهد ۶۰ درصد طلاق ها در سال های نخستین زندگی زناشویی رخ می دهد و بیشترین طلاق ها نیز در زنان سنین ۲۵ تا ۲۹ ساله است که با آموزش باید نسبت به کاهش این آسیب تلاش کرد.

حسن کاشی مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین روز چهارشنبه در دومین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که در استانداری تشکیل شد اظهارداشت: با توجه به آمارهای نگران کننده طلاق در زوجهای جوان بویژه در سال های نخستین ازدواج ضرورت برگزاری دوره های آموزشی در دوران پیش از ازدواج و پس از آن می تواند از بسیاری از مشکلات کم کند.

کاشی بیان کرد: پیش نویس طرحی برای آموزش زوجهای جوان تهیه شده تا بتوانیم با اطلاع رسانی زمینه کاهش آسیب ها را فراهم کنیم و پدیده طلاق را با آسیب شناسی کمتر کنیم.

این مسئول بیان کرد: به هر میزان که بتوانیم زوجهای جوان را با مسائل زناشویی آشنا کنیم زمینه کاهش مشکلات را فراهم کرده ایم که این کار به تقویت بنیان خانواده نیز کمک می کند.

مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین تصریح کرد: طرح فرهنگی آموزشی پیش از ازدواج جوانان در استان قزوین در چهار محور ساماندهی شده که موضوعات احکام، بهداشت، مهارت های زندگی و حقوق خانواده را شامل می شود و جوانان در این زمینه ها بیشتر اشنا می شوند.

وی افزود: این طرح به صورت آزمایشی در استان قزوین اجرایی خواهد شد و پس از رفع نواقص و مشکلات آن برنامه ای عملی برای اجرای عملیاتی آن در میان خانواده ها تنظیم خواهیم کرد.

کاشی اظهارداشت: این طرح باید در شهرستانها هم قابلیت اجرا داشته باشد و به صورت میدانی اجرا شود.

در ادامه این جلسه دیدگاه کارشناسان و اعضاء جلسه در خصوص نحوه اجرای طرح ارائه کردند.

 منبع: http://goo.gl/gtyw7FLeave a reply

Your email address will not be published.