صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مرتکبان اذیت و آزار ...
شهریور
۱۹
۱۳۹۲
مرتکبان اذیت و آزار جنسی کودکان عمدتاً از آشنایان کودک هستند
شهریور ۱۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

8090_534

عکس: مهرخانه

از هر ۵ نفر از والدین بیش از ۲ نفر (۴۳ درصد از والدین) بر این باورند که صحبت کردن با کودکان در مورد مسائل جنسی ( به تناسب سن آنها) دشوار است؛ از این رو، وقتی کودکان قربانی خشونت جنسی می‌شوند، هیچ‌گونه امکانی برای طرح موضوع با والدین خود و در جریان قرار دادن آنها وجود ندارد.

شورای اروپا، کمپین آموزش والدین برای حمایت بیشتر از کودکان در مقابل آزار و اذیت جنسی را ایجاد کرد.

بر طبق آمارهای ارائه شده توسط شورای اروپا، اکنون نزدیک به نیمی از والدین با دختران و پسران ۵ تا ۱۷ ساله خود در مورد مسائل و موضوعات مربوط به آزار و اذیت جنسی صحبت نمی‌کنند و همین امر میزان آسیب‌پذیری کودکان را در رابطه با آزار و اذیت جنسی بیشتر می‌کند.

همچنین بنا بر گزارش شورای اروپا از هر ۵ نفر از والدین بیش از ۲ نفر (۴۳ درصد از والدین) بر این باورند که صحبت کردن با کودکان در مورد مسائل جنسی ( به تناسب سن آنها) دشوار است؛ از این رو، وقتی کودکان قربانی خشونت جنسی می‌شوند، هیچ‌گونه امکانی برای طرح موضوع با والدین خود و در جریان قرار دادن آنها وجود ندارد.

بنابر آمارهای تکان‌دهنده شورای اروپا در مورد اذیت و آزار جنسی کودکان، اکنون در کشور انگلستان از هر ۱۰ بزرگسال، یک نفر بر این باور است که یکی از مهم‌ترین خطراتی که کودکان دبستانی را تهدید می‌کند، اذیت و آزار جنسی است و بنا به تحقیقات انجام شده، بیش از ۹۰ درصد از کودکان قربانی خشونت جنسی، مرتکب و مجرم را می‌شناسند.

اکنون به‌رغم اینکه والدین می‌خواهند از کودکان خود در مقابل آزار و اذیت جنسی حمایت کنند، اما در عمل نمی‌دانند که چگونه این کار را انجام دهند.

آمارهای فزآینده ارتکاب خشونت جنسی و اذیت و آزار جنسی کودکان در کشورهای اروپایی، خصوصاً انگلستان به اندازه‌ای نگران‌کننده شده است که اکنون در مدارس ابتدایی انگلستان برنامه‌های آموزشی جهت آموزش کودکان برای حمایت از خود در مقابل این قسم آزار و اذیت‌ها ترتیب داده شده است.

بنا به گزارش شورای اروپا عمدتاً مرتکبان آزار و اذیت جنسی کودکان، به آنها نزدیک هستند و والدین می‌توانند با مراقبت مقتضی از کودکان خود، از ارتکاب این اقدامات علیه فرزندان خود پیشگیری بعمل آورند.

در این گزارش خاطرنشان شده است که اکنون دیگر، پیام‌های آموزنده کلاسیک والدین به فرزندان نظیر اینکه «از افراد غریبه شکلات قبول نکن و فریب آنها را نخور» کارآمد نیست، بلکه متأسفانه تحقیقات نشان می‌دهد که مرتکبان اذیت و آزار جنسی عمدتاً فرد شناخته‌شده برای کودک هستند. لذا باید مراقب خطراتی که ممکن است از جانب نزدیکان، کودک را تهدید نماید، نیز بود.

بنا به گزارش شورای اروپا اکنون از هر ۲۰ کودک، یک نفر قربانی خشونت است و ۹۰ درصد موارد، توسط افراد شناخته‌شده رخ می‌دهد.

منبع: http://goo.gl/OfIuW4Leave a reply

Your email address will not be published.