صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بیش از صد و هفتاد ...
شهریور
۱۵
۱۳۹۲
بیش از صد و هفتاد هزارزن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند
شهریور ۱۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

9546_873

عکس: hamseda

مدیرکل توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی از تدوین شاخصهایی برای هدفمند شدن ورود و خروج زنان سرپرست خانوار از چرخه حمایت این سازمان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰۰ گروه همیاراز زنان سرپرست خانوار آماده فعالیت هستند.

فریبا بریمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۱۷۴ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، افزود: در حال حاضر ۹۵۰ گروه همیار از زنان سرپرست خانوار در سازمان بهزیستی فعالیت می کنند که برخی از این گروهها از نظر مکان، امکانات و… نیاز به تقویت دارند که نسبت به این کار اقدام خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه چه تعدادی از زنان سرپرست خانوار برای تشکیل گروههای همیار پشت نوبت هستند، گفت: همچنین در حال حاضر ۱۰۰ گروه همیار نیز آماده تشکیل هستند که به محض دریافت اعتبار، این گروهها کار خود را آغاز می کنند.

مدیرکل توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی در مورد میزان وام پرداختی به این گروهها نیز تاکید کرد: مبلغ وام بستگی به نوع فعالیت زنان سرپرت خانوار دارد اما مبلغ وام از ۵ تا ۱۵ میلیون تومان است که به آنان اعطا می شود.

به گفته بریمانی، اعتبارات ما محدود است و هر اندازه که اعتبارات ما افزایش پیدا کند مبلغ کمک و وام به زنان سرپرست خانوار نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵ هزار زن سرپرت خانوار از چرخه حمایت خارج شدند ، اظهار داشت: این افراد براساس توانمندسازی از پوشش بهزیستی خارج شده و به میزان این تعداد افراد جدید جایگزین شدند.

بریمانی از اجرای طرح هدفمند شدن ورود و خروج زنان سررست خانوار از چرخه حمایت خبر داد و گفت: شاخصهای کمی و کیفی به منظور هدفمند شدن ورود و خروج مددجویان از چرخه حمایت تدوین شده که پس از توانمند شدن خانواده ها در صورت دارا بودن این شاخصها از حمایت خارج می شوند و حتما باید از آنها برخوردار شوند.

منبع: http://www.mehrnews.com/detail/News/2129276Leave a reply

Your email address will not be published.