صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  زمان آن رسیده که آژ...
شهریور
۱۲
۱۳۹۲
زمان آن رسیده که آژیر قرمز را به صدا در آوریم
شهریور ۱۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

4501377993_9bfc24140e

عکس:   travelmeasia

نوشته: بهرام کاشانی

خانه امن: یونسیف – هند- به عنوان بخشی از برنامه جهانی “پایان دادن به خشونت علیه کودکان”، روز پنجشنبه ۲۲ آگوست یونسیف کمپینی بنام  “زمان آن رسیده که آژیر قرمز را به صدا در آوریم” را راه اندازی کرد که هدف اصلی آن مبارزه با خشونت های جنسی علیه دختران است. خشونت علیه کودکان اغلب گزارش نمی شود و با اینکه آمار هند نمایانگر ۳۳۶ درصد افزایش موارد تجاوز به کودکان بین سال های ۲۰۰۱ با ۲۱۱۳ و ۲۰۱۱ با ۷۱۱۲ مورد وجود داشته است، اما این آمار بطور دقیق نمایانگر وخامت این مشکل نیستند. ترس از انگشت نما شدن و آگاهی از این واقعیت که اکثر این موارد در خانه ها و پشت درهای بسته صورت می گیرند و اینکه مردم چشم های خود را بر روی این مسائل می بندند و به روی خود نمی آورند، همه دلایلی برای گزارش نشدن این خشونت ها هستند.

Caroline Den Dulk، مسئول ارشد ارتباطات و حمایت گری یونیسف هند در روز راه اندازی این کمپین سخنرانی کرد. یونیسف هند این کمپین را با تأکیدی بر موضوع خشونت جنسی علیه دختران به راه انداخت. با اینکه هم دختران و هم پسران در معرض انواع گوناگونی از خشونت هستند، اما تأکید خاص بر روی مسئله خشونت جنسی بیشتر در ارتباط با دختران که آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و به طرق مختلف مورد تبعیض و خشونت قرار می گیرند است.

این کمپین، مردم، قانون گذاران، و دولت هند را وادار می کند تا با قدرت و انگیزه بیشتری برای مبارزه با خشونت علیه کودکان تلاش کنند.

 مترجم: مهتاب صمیمی

منابع:  http://www.unicef.org/india/reallives_8342.htm

http://goo.gl/6amR3x

http://goo.gl/nYP6ePLeave a reply

Your email address will not be published.