صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ارسال ۳۰۰۰ پرونده ...
شهریور
۱۲
۱۳۹۲
ارسال ۳۰۰۰ پرونده دعاوی خانواده به مراکز مشاوره‌ای
شهریور ۱۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 imagesa

عکس: dokhtiran

 حضور افراد در مراکز مشاوره بسیار الزامی و اثربخش است.امسال بیش از سه هزار پرونده دعاوی خانواده به مراکز مشاوره ارجاء شده است.  از این تعداد ۶۰۰ خانواده به صلح و سازش رسیده‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدامیر ابراهیمی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان گفت: امسال بیش از سه هزار پرونده دعاوی خانواده به مراکز مشاوره ارجاء شده است.

وی افزود: از این تعداد ۶۰۰ خانواده به صلح و سازش رسیده‌اند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به عدم آشنایی افراد به مهارت‌های ارتباطی و عدم آگاهی از تفاوت‌های جنسیتی، خاطرنشان کرد: به همین سبب حضور افراد در مراکز مشاوره بسیار الزامی و اثر بخش است.

ابراهیمی افزود: چنانچه شیرازه یک زندگی مشترک بیش از حد از هم پاشیده باشد و نتوان با آموزش الگوهای رفتاری درست در مراکز مشاوره، زندگی مشترک را حفظ کرد، حداقل این آموزش‌ها و حضور در این مراکز برای ساختن زندگی بعدی و آینده افراد مفید خواهد بود.

وی ازدیاد پرونده‌های دادگاه خانواده امسال را مشکل بزرگ محاکم دانست و گفت: با شلوغی بیش از حد، فراغت بال از قاضی پرونده گرفته می‌شود.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان، تصریح کرد: با وجود شلوغی و افزایش روزانه پرونده‌های دادگاه خانواده، حتی مراکز مشاوره نیز برای رسیدگی کامل و ارائه راهکار اثربخش به خانواده در حال طلاق، فرصتی نخواهند داشت.

وی با اشاره به تفکیک جنسیتی متقاضیان طلاق در محاکم، اظهار کرد: ۸۰ درصد پرونده‌های ورودی دادگستری که متقاضی طلاق هستند، از سوی خانم‌هاست.

ابراهیمی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد متقاضیان طلاق را آقایان تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده عدم توجه مردان به همسرانشان است.

منبع: http://goo.gl/HT51bRLeave a reply

Your email address will not be published.