صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بارداری بیماری نیست ...
شهریور
۸
۱۳۹۲
بارداری بیماری نیست که مرخصی استعلاجی داشته باشد
شهریور ۸ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

bardari-yasgroup.ir_

عکس: .yasgroup

  مرخصی استعلاجی دوران بارداری فقط به مادرانی اختصاص می‌یابد که در دوران بارداری بیمار یا دچار مشکل جدی که کار کردن را برای مادر یا جنین خطرناک کند، شده باشند.

  قاسم ایزدی رییس شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: بارداری بیماری نیست که مادران باردار تقاضای مرخصی استعلاجی داشته باشند.

  قاسم ایزدی با تاکید بر مطلب افزود: قانون گذار برای مادران باردار طی ۹ ماه بارداری مرخصی در نظر نگرفته زیرا این دوران یک پدیده فیزیولوژیک است و براساس قانون به آن مرخصی استعلاجی تعلق نمی‌گیرد.

این مقام بهداشتی تصریح کرد: اگر چنین مشکلی برای مادر بارداری اتفاق بیفتد، با بررسی شرایط و با تایید پزشک، مرخصی استعلاجی در نظر گرفته می‌شود.

ایزدی بیان کرد: از بانوان کارمند دولت تقاضا می‌شود در طول دوران بارداری به وظایف شغلی خود عمل و تنها در صورت وجود مشکل و با نظر پزشک مسئله مرخصی استعلاجی را پیگیری کنند.

وی گفت: به منظور بازآموزی رابطان و روسای شوراهای پزشکی استان فارس کارگاه آموزشی در زمینه چگونگی تایید مرخصی‌های استعلاجی، روند از کار افتادگی و چگونگی صدور رای کمیسیون‌ها برگزار شده است.

ایزدی افزود: وظیفه شوراهای پزشکی بررسی مرخصی‌های استعلاجی تمامی کارکنان رسمی دولت در فارس، از کارافتادگی کارکنان دولت یا افراد تحت تکفل آنها، از کار افتادگی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، تایید بیماری‌های خاص یا صعب‌العلاج در اتباع بیگانه و مشخص شدن روند سلامت متقاضیان استخدام در دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

منبع: http://goo.gl/gsQj4jLeave a reply

Your email address will not be published.