صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  خودکشی های مکرر یک ز...
شهریور
۶
۱۳۹۲
خودکشی های مکرر یک زن قتل پسر میوه فروش را رقم زد
شهریور ۶ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

IMG11571897

عکس: ایسنا

  زنی که با همدستی شوهر و پسرعمویش، مردی میوه‌فروش را به‌خاطر رابطه‌اش با او به قتل رسانده بود، در جلسه محاکمه‌اش جزییات قتل را توضیح داد و پذیرفت مقصر این قتل است.

  این قتل دوسال قبل در جنوب‌شهر تهران اتفاق افتاده بود و جوان میوه ‌فروشی که با زنی متاهل رابطه ‌داشت، وقتی به خانه او رفت، به‌دست شوهر وی کشته ‌شد.

کرمی، نماینده دادستان در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده که صبح دیروز برگزار شد، در توضیح کیفرخواست گفت: خانواده جوان ۲۳ساله‌ای به‌نام شاهین ۲۳آذر سال ۹۰ به پلیس خبر دادند این جوان گم شده است. در تحقیقات بعدی ماموران به روابط شاهین شک کردند و با پیگیری‌هایی که انجام دادند، متوجه ‌شدند شاهین با زنی متاهل به‌نام مهری رابطه ‌داشت و در آخرین‌ مکالمه تلفنی‌اش هم با این زن صحبت کرده‌ است. ماموران مهری را شناسایی و بازداشت کردند. در تحقیقاتی که انجام گرفت، مشخص شد علاوه بر مهری، شوهرش سعید و پسرعمویش مهدی نیز در قتل شاهرخ نقش ‌داشتند. اکنون به‌عنوان نماینده دادستان درخواست مجازات برای سعید متهم ردیف اول به اتهام مشارکت در قتل، آدم‌ربایی و جنایت بر میت، مهری متهم ردیف دوم به‌اتهام مشارکت در قتل و آدم‌ربایی و مهدی متهم به معاونت در قتل درخواست صدور مجازات دارم.

در ادامه پدرومادر مقتول در جایگاه حاضر شدند و برای قاتلان درخواست صدور حکم قصاص کردند. در این هنگام قاضی دادگاه خطاب به اولیای‌دم مقتول گفت: شاهین با زنی به‌صورت صیغه‌ای ازدواج کرده و از آنجایی که ماجرای رابطه‌اش با مهری را به زن صیغه‌‌ای‌اش گفته بود، پلیس موفق شد این زن را شناسایی و بازداشت کند آیا از این ماجرا خبر دارید؟

پدر شاهین جواب داد: از اینکه پسرم به‌صورت صیغه‌ای با زنی ازدواج کرده بود، خبر نداشتم و از روابط او هم بی‌اطلاع بودم اما شاهین پسر خوبی بود و به‌خاطر اینکه او را کشته و جسدش را مثله کرده‌اند، درخواست قصاص دارم.

سپس مهری، متهم ردیف دوم پرونده در جایگاه قرار گرفت و به دستور قاضی عزیزمحمدی-رییس دادگاه- متهمان دیگر از دادگاه خارج‌شدند. قاضی سپس خطاب به این زن گفت: تو در اولین بازجویی‌ها گفته‌ای شاهین وارد خانه تو شده، جلوی دماغت دستمالی گرفته و تو را بیهوش کرده و بعد هم مورد تجاوز قرار داده‌ است، به همین دلیل هم شوهرت او را کشته ‌است اما بعد ادعا کردی این گفته‌ دروغ بوده و رابطه‌ات با شاهین با میل خودت بود و بعداز مدتی دچار عذاب‌وجدان شدی و دست به خودکشی زدی. کدام‌یک از این حرف‌ها درست است؟

متهم پاسخ داد: من خودم با مقتول رابطه برقرار کردم و ادعای اولیه دروغ است.

مهری در توضیح آنچه اتفاق افتاده بود، گفت: مدتی قبل از حادثه با شاهین آشنا شدم. او میوه‌فروش دوره‌گرد بود و من همیشه از او میوه می‌خریدم. اول مزاحم من شد اما بعد خودم خواستم با او رابطه داشته ‌باشم و او را به خانه‌ام دعوت کردم. ما با هم رابطه‌جنسی داشتیم. بلافاصله بعد از این اتفاق بسیار پشیمان شدم و دیگر نمی‌توانستم خودم را راضی کنم به زندگی ادامه بدهم. به همین‌خاطر هم خودکشی کردم. چند بسته قرص خوردم و با چاقو چندین ضربه به شکم خودم زدم. مرا به بیمارستان بردند و از مرگ نجات پیدا کردم. دوباره می‌خواستم خودکشی کنم که شوهرم از من توضیح خواست، به او گفتم با مردی رابطه داشتم و البته گفتم که خودم خواستم. شوهرم گفت آن مرد را به خانه بیاور. من هم با شاهین قرار گذاشتم و گفتم ساعت ۱۲شب کسی خانه نیست. شاهین آمد. حالم بد بود. از اتاق بیرون رفتم. بعد سعید و مهدی که در خانه مخفی شده‌ بودند، آمدند و با شاهین درگیر شدند. وقتی برگشتم، دیدم دست‌وپا و دهان شاهین را بسته‌اند. آنها با پوتین چندین ضربه به بدنش کوبیدند. شاهین خفه ‌شده‌ و مرده بود. بعد به اتفاق جسد را داخل صندوق‌عقب ماشین گذاشتیم و به بیابانی بردیم و آنجا شوهرم از باک ماشین بنزین کشید و او را آتش زد. سپس سعید- شوهر مهری و متهم ردیف اول – به دادگاه فراخوانده شد. او اتهامش را قبول نکرد اما پذیرفت متهم در خانه او کشته ‌شده است. او گفت: من شهرستان بودم که پسرم تماس گرفت و گفت مادرش خودکشی کرده است. بلافاصله به تهران برگشتم. به زنم گفتم برای چه این کار را کردی؟ چیزی نگفت. تا اینکه مدتی بعد، یکی از مغازه‌داران محل گفت مهری به سراغش رفته و مرگ‌موش خواسته ‌است. من هم بلافاصله به خانه رفتم، دیدم زن همسایه‌ هم متوجه شده زنم قصد خودکشی دارد و نمی‌گذارد او وارد خانه شود. به محض اینکه رسیدم، از زنم خواستم بگوید به چه‌دلیل این کارها را می‌کند. آن زمان بود که به من گفت شاهین به او تجاوز کرده‌ است. من هم خواستم تا شاهین را به خانه بیاورد.

متهم در پاسخ به این سوال که چرا علیه شاهین شکایت نکرده، گفت: ما رفتیم و شکایت هم کردیم اما در کلانتری گفتند باید مشخصه‌ای بدهید که ما نداشتیم. چند روز بعد زنم با من تماس گرفت و گفت دوباره شاهین را دیده و او بازهم مزاحمش شده است. من هم گفتم به خانه بیاورش. خودم به مهدی زنگ زدم و گفتم بیاید و موضوع را توضیح دادم. ما در خانه مخفی شده‌ بودیم که شاهین وارد شد و بلافاصله لباس‌هایش را درآورد. خیلی ناراحت شدم. وقتی با مهدی بیرون آمدیم و ما را دید، ترسید. خودش همکاری کرد دست‌وپایش را ببندیم. وقتی متوجه شد قصد دارم به پلیس زنگ بزنم دادوفریاد کرد. دهانش را بستیم که صدا بیرون نرود. او سرش را به زمین می‌کوبید و خونریزی همان‌موقع اتفاق افتاد و باعث مرگش شد. من او را نکشتم. درمورد سوزاندن جسد هم باید بگویم که آنجا آتش بود و ما می‌خواستیم خودمان را از جسد خلاص کنیم، به‌خاطر همین او را داخل آتش‌ انداختیم.

در ادامه مهدی در جایگاه حاضر شد و دفاعیات خودش را مطرح کرد. بعد از بیان آخرین دفاعیات متهمان و وکلای‌مدافع آنها، هیات‌قضات وارد شور شدند و سعید را به جرم قتل، به قصاص و مهری را به جرم معاونت در قتل، به ۱۵سال حبس و برای رابطه‌نامشروع به ۹۹ضربه شلاق و مهدی را نیز به ۱۵سال حبس محکوم کردند.

منبع: http://goo.gl/M724BDLeave a reply

Your email address will not be published.