معرفی 50 تن از فامیل برای اثبات قتل همسر و فرزند


ImageThumb2 (2)عکس: قانون

  شاکیان پرونده مردی که متهم است همسر و فرزندش را در خانه‌اش به‌طرز فجیعی به قتل رسانده با اکثریت آرای قضات رسیدگی‌کننده به پرونده، باید 50 فامیل نسبی خود را به دادگاه معرفی کنند تا درباره مجرم‌بودن این مرد قسم بخورند.

  متهم این پرونده که احمد نام‌ دارد هشت‌سال پیش به قتل همسرش مریم و کودک سه‌ساله‌اش سهراب متهم شد. دو مقتول با بریده‌شدن گردنشان به قتل رسیده ‌بودند و عامل جنایت بعد از ارتکاب جرم رخت‌خواب‌ها را روی مقتولان انداخته بود تا اجساد را پنهان کند. این پرونده با گزارش احمد تشکیل شد. مرد جوان به پلیس گفت زمانی که به خانه مراجعه کرد با جسد غرق در خون همسر و فرزندش مواجه شد و نمی‌داند چه کسی آنها را کشته ‌است.

پلیس در تحقیقاتی که برای روشن‌شدن ماجرا انجام داد متوجه شد مریم و احمد زن و شوهری بودند که از مدت‌ها قبل با هم اختلاف داشتند و از آنجایی که مریم، پدر و مادر نداشت مجبور به ماندن در خانه شوهرش بود. همچنین مشخص شد احمد از مدت‌ها قبل با چند زن رابطه داشت و همسرش هم در جریان این موضوع بود. بنابراین انگشت اتهام به سمت احمد نشانه گرفته‌ شد اما وقتی این مرد مورد بازجویی قرار گرفت ادعا کرد پدرش قاتل است، او گفت: از وقتی ازدواج کرده ‌بودم پدرم حسادت می‌کرد و به من می‌گفت تو به همسر و فرزندت خیلی توجه می‌کنی و من فکر می‌کنم او این کار را کرده ‌باشد.

ماموران به سراغ پدر احمد رفتند او ابتدا منکر اتهام شد اما بعد از مدتی در حالی‌که قصد داشت خودش را حلق‌آویز کند توسط خانواده‌اش نجات پیدا کرد و در بیمارستان به یکی از هم‌اتاقی‌هایش گفت عروس و نوه‌اش را کشته ‌است، با این اعتراف پیرمرد بازداشت شد و مدتی بعد در بازداشتگاه جان سپرد اما دادگاه دلایل را برای محکوم‌کردن پیرمرد کافی ندانست چراکه همسایه‌ها گفته ‌بودند یک جفت کتانی مردانه جلو در خانه مقتول دیده‌اند و فکر می‌کردند این کفش‌ها متعلق به احمد است.

تحقیقات یک‌بار دیگر از احمد آغاز شد اما این مرد به قتل اعتراف نکرد و گفت زمانی که همسرش کشته‌ شد او در کارگاهش بود. کارگران حضور او را در کارگاه در حالی تایید کردند که همگی می‌گفتند خودشان این مرد را ندیده‌اند اما می‌دانند او از صبح در کارگاه بود. احمد به دلیل نبود دلایل کافی آزاد و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده ‌شد بعد از اینکه هیات قضات چندین‌بار از این پرونده نقص گرفتند و آن را به دادسرا بازگرداندند به دلیل اینکه بعضی از سوالات همچنان بی‌پاسخ مانده ‌بود در نهایت سه‌نفر از پنج قاضی تصمیم گرفتند مراسم قسامه اجرا شود.

 روز گذشته به خواهران مریم به‌عنوان اولیای‌دم ابلاغ شد که ظرف سه‌ماه باید 50‌نفر از اقوام نسبی خود را که حاضرند قسم بخورند احمد عامل قتل مریم و فرزندش است به دادگاه معرفی کنند. در صورتی که اولیای‌دم 50‌نفر را معرفی کنند و آن افراد هم قسم بخورند، حکم بر قصاص صادر خواهد شد، درغیر این صورت متهم باید قسم بخورد که دست به قتل نزده ‌است.

منبع: http://goo.gl/M724BD