صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  شاخص های التهابی خون...
شهریور
۵
۱۳۹۲
شاخص های التهابی خون در کودکان طلاق به مراتب بیشتر از دیگران است
شهریور ۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

3921966132_57fe03e73d_m

عکس: limaoscarjuliet

 پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه UCL لندن می گویند نتایج بررسی ها نشان داده است که طلاق والدین یکی از مهمترین دلایل بروز بیماری های التهابی فرزندان است به شکلی که شاخص های التهابی خون در افرادی که در کودکی شاهد طلاق والدین خود بوده اند به مراتب بیشتر است.

  میزان پروتئین C-reactive در کودکانی که قبل از ۱۶ سالگی شاهد جدایی والدین خود بوده اند، در سن ۴۵ سالگی، ۱۶ درصد بیشتر از سایر هم سن و سالان خود است.

پروتئین C-reactive شاخص التهاب در خون است.میزان افزایش این پروتئین در دراز مدت، یکی از فاکتورهای بروز بیماری های عروق کرونر قلب و دیابت نوع ۲ است.

در این تحقیق، ۷۴۶۲ نوزادی که در سال ۱۹۵۸ متولد شدند توسط محققان سازمان توسعه ملی کودکان تا به امروز مورد بررسی دقیق قرار گرفتند.

آنچه درتمام این افراد به چشم می خورد، افزایش بیماری های التهابی بود. در این تحقیقات دیده شد که میزان تحصیلات و موفقیت های افرادی که قبل از ۱۶ سالگی شاهد جدایی والدین خود بودند کمتر از هم سن و سالانشان است.

مدیر این پروزه تحقیقاتی گفت که آگاهی والدین از اثرات مخرب طلاق بر روی فرزندان بسیار مهم است و درصورت بروز این مشکل، باید اولیای مدرسه به دانش آموزان بیشتر توجه کنند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Psychoneuroendocrinology به چاپ رسیده است.

منبع: http://www.pezeshk.us/?p=29906Leave a reply

Your email address will not be published.