صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  دو مرد کنیایی بر سر ...
شهریور
۴
۱۳۹۲
دو مرد کنیایی بر سر داشتن یک همسر مشترک توافق کردند
شهریور ۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
,
image_pdfimage_print

_69485627_woman+pix

Sylvester Mwendwa: من مهریه عروس را می دهم.

نوشته: بهرام کاشانی

خانه امن: با اینکه داشتن چند همسر زن در کنیا قانونی و به طرز گسترده ای شایع است اما در رابطه با خلاف آن، چند شوهری، در قانون نامی آورده نشده است.

یکشنبه گذشته  (۲۵ آگوست)، موضوع دو مرد کنیایی که بر سر داشتن نوبتی زن بیوه ای که دارای دو فرزند است توافق کردند سر تیتر خبرها را تشکیل داد. یک افسر پلیس که مسئول رسیدگی به مشاجره بین آن دو مرد،Sylvester Mwendwa و Elijah Kimani، که حدود چهار سال با زنی مشترک رابطه داشتند بود سعی به حل مشکل آنها داشته، اما گویا هیچیک از آنها قادر به ترک آن زن نبوده اند. آن زن نیز که نمی خواهد شناسایی شود اظهار داشته که نمی تواند بدون هیچیک از آنها زندگی کند.

توافق بین طرفین نشان می دهد که هیچ حس حسادتی بین آنها وجود ندارد و با صلح و آرامش با هم زندگی خواهند کرد.

Judy Thongory، یک وکیل خانواده کنیایی گفت با اینکه چند شوهری تحت قانون کنیا ممنوع نشده اما امری بسیار غیر عادی و نادر است.

ازدواج در کنیا تحت قانون ازدواج، قانون ازدواج و طلاق مسیحیان آفریقایی و قانون های تکمیلی و خاص اجتماعات مختلف صورت می گیرد. سؤال قابل طرح در این شرایط این است که آیا طرفین از اجتماعاتی هستند که چند شوهری در آن ها شایع است. چنانچه بتوانند آن را ثابت کنند، ازدواج آنها به تشخیص رئیس کانون وکلای کنیا  قانونی خواهد بود.

 مترجم: مهتاب صمیمی

منابع: http://goo.gl/UguIzF

 http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-23840824Leave a reply

Your email address will not be published.