صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  درخواست کارگروه زنان...
مرداد
۳۰
۱۳۹۲
درخواست کارگروه زنان از روحانی؛الحاق متمم بودجه برای بیمه‌ زنان سرپرست خانوار
مرداد ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

106-17-1

عکس: ایسنا

   اجرای بیمه زنان خانه‌دار یک ضرورت است، چرا که ۶۱ درصد از زنان کشور، خانه‌دار هستند و خانه‌داری به عنوان یک شغل باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده امور زنان رییس‌جمهور در دوران انتخابات با اشاره به ضرورت بیمه شدن ۲۰۰ هزار زن خانه‌دار بر اساس قانون سال ۹۲، گفت: این مورد در بودجه سال جاری مصوب شده است و در کارگروه زنان به دکتر روحانی پیشنهاد داده‌ایم که در برنامه ۱۰۰ روزه با الحاق متممی به قانون بودجه سال جاری، زنان سرپرست خانوار در اولویت بیمه شدن قرار گیرند.

پروین داداندیش نماینده امور زنان رییس‌جمهور در دوران افزود: اگرچه قرار است در سال جاری زنان سرپرست خانوار بیمه شوند، ولی این موضوع به صراحت در قانون ذکر نشده است، بنابراین پیشنهاد الحاق متمم به قانون بودجه را ارائه داده‌ایم.

وی در ادامه اظهارکرد: از سوی دیگر بیمه ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار، رقم زیادی نیست؛ چرا که بر اساس آمار سال ۹۰، دو میلیون و ۵۰۰هزار زن در حال سرپرستی خانواده‌های خود هستند؛ البته قرار است زنان خانه‌دار بیشتری طی سال‌های آینده بیمه شوند.

داد اندیش در پایان با اشاره به اهمیت نهاد خانواده گفت: خانواده، نخستین نهاد اجتماعی است که کودک با آن سر و کار دارد و در خانواده می‌تواند مسئولیت‌پذیری را بیاموزد و هویت شخصیتی پیدا کند، بنابراین خانواده، نهاد بسیار مهمی است و لازم است به زنان خانه‌دار توجه ویژه‌ای شود.

منبع: http://goo.gl/6UeUcRLeave a reply

Your email address will not be published.