صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  شهرداری مرکز نگهداری...
مرداد
۳۰
۱۳۹۲
شهرداری مرکز نگهداری زنان معتاد ندارد
مرداد ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

tabnak

عکس: تابناک

شهرداری مرکز شبانه‌روزی نگهداری زنان آسیب دیده را در اختیار دارد که ممکن است در میان آنها زنان معتاد هم باشند که البته به محض تشخیص اعتیاد بین آنها این افراد به کمپ‌های ترک اعتیاد منتقل می‌شوند.

حسین زارع صفت مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با اعلام اینکه شهرداری مرکز نگهداری اختصاصی زنان معتاد ندارد، گفت: کمپ‌ها و مراکز بازپروری برای این زنان توسط بهزیستی یا با مجوز بهزیستی ایجاد می‌شود.

حسین زارع صفت افزود: شهرداری به افرادی که مراکزی را برای زنان معتاد راه‌اندازی کنند کمک‌ها و خدماتی ارائه می‌دهد وممکن است در بحث تامین مکان،‌ بودجه و هزینه به این افراد کمک‌هایی داشته باشیم اما مستقیما اقدام نخواهیم کرد.

وی افزود: زارع صفت ادامه داد: با توجه به این که مراکز ترک اعتیاد دارای ضوابط،‌ مقررات خاص و پروتکل‌های ویژه‌ای هستند در نتیجه مراکز نگهداری زنان آسیب دیده تنها برای نگهداری زنان به صورت شبانه‌روزی است و سازمان رفاه شهرداری در زمینه اعتیاد تنها به مراکز ترک اعتیاد کمک و یاری می‌رساند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری می‌تواند برای افراد بی‌خانمان پشتوانه‌ای ایجاد می‌کند تا این افراد بتوانند اوراق هویتی دریافت کنند ؟ گفت: طبق قانون صدور اوراق هویتی توسط دو بخش اداره کل اتباع خارجی برای افراد غیرایرانی و سازمان ثبت احوال برای افراد ایرانی انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری ادامه داد: افراد با هر هویتی حداقل مدارک شناسایی را ارائه کنند سازمان آنها را ثبت و ضبط کرده و برای مدارک اقدام می‌شود. همچنین افرادی هم که اوراق هویتی ندارند با ارائه اسم و مشخصات در دفاتر و بانک اطلاعاتی سازمان رفاه ثبت می‌شود.

زارع‌صفت افزود: از اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور و سازمان ثبت احوال تقاضا کرده‌ایم فرآیند صدور اوراق و هماهنگی‌های لازم را ایجاد کند و در این مورد جلساتی تشکیل و قول‌هایی به سازمان داده شده که امیدواریم این فرآیند تسهیل شود.

وی تاکید کرد: صدور اوراق هویتی معذوریت‌ها و محدودیت‌هایی دارد که باید در ابتدا یچیدگی‌های قانونی و ابعاد حقوقی آن توسط دستگاه‌های ذیربط آن به نتیجه برسد.

منبع: http://goo.gl/4pJgZE

 Leave a reply

Your email address will not be published.