صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  لایحه امینت زنان در ...
مرداد
۳۰
۱۳۹۲
لایحه امینت زنان در دولت دهم تدوین شد
مرداد ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 
80702893-4377011

عکس: ایرنا

  تدوین لایحه امنیت زنان با هدف کاهش و پیشگیری از خشونت علیه زنان در دولت دهم تدوین شده است.

مریم مجتهدزاده رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اعلام این خبرافزود: این لایحه به عنوان یکی از مهمترین موضوعاتی است که به عنوان دستاوردهای دولت دهم محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این لایحه در ۸۱ ماده از سوی مرکز امور زنان و خانواده، تهیه و تنظیم شده است، ‌گفت: این لایحه اکنون در دست تصویب بوده و در کمیسیون لوایح مجلس شورای اسلامی به سر می برد.

مجتهدزاده تاکید کرد: ما در دولت دهم،‌ لوایح بسیار زیادی در راستای پرکردن خلاء‌های قانونی در حوزه زنان به دولت ارایه کرده ایم.

وی در عین حال افزود: با وجود اینکه بسیاری از این لوایح در دولت به تصویب رسید اما برای تصویب نهایی، نیازمند بررسی آنها در مجلس شورای اسلامی هستیم.

مشاور رییس جمهوری در امور بانوان گفت: ما در حوزه زنان در دولت دهم‌،‌تلاش کردیم تا بسیاری از قوانینی که نیازمند اصلاح بود، دچار تغییرات عظیم و گسترده ای شود.

وی بابیان اینکه البته بسیاری از کارهای حوزه زنان از دولت نهم در حال پیگیری بوده است،‌ تاکید کرد: ما نیز در دولت دهم این موضوعات پراهمیت را برای رفاه حال و آرامش زنان و بانوان کارمند دنبال می کنیم.

مجتهدزاده، کاهش ساعت کاری زنان از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت و بیمه زنان خانه دار را از جمله لایحه و طرح های در دست اجرا بیان کرد.

منبع: http://goo.gl/8hI3myLeave a reply

Your email address will not be published.