صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تصمیم روسای قبایل سر...
مرداد
۲۹
۱۳۹۲
تصمیم روسای قبایل سرزمین های شمالی برای ترک سنت ازدواج زودهنگام
مرداد ۲۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
,
image_pdfimage_print

14377269_2268f2d582_n (1)

عکس:  kevinzim

 مترجم :ویدا بالیخانی

خانه امن: رهبران سنت گرای سرزمین های شمال مالاوی پیمان بی قید و شرط فرهنگی بستند که عادات سنتی که موجب افزایش ازدواج زود هنگام دختران می شد را بدون در نظر گرفتن ارزش های فرهنگی این عادات، آنها را ترک کنند.

عادت سنتی Kupimbira  یک رسوم فرهنگی است که والدین ازدواج دختران جوانشان با مردان مسن تر که ثروتمند هستند و برای خرید جهیزیه به آنها پول می دهند را برنامه ریزی می کنند بدون آنکه این دختران هیچگونه آگاهی به زندگی زناشویی داشته باشند و این فاکتور مشترک خانواده ها باعث افزایش مرگ و میر تعداد زیادی از دختران این سرزمین در زمان وضع حمل شده است.

بیش از ۵۰۰ رهبر سنت گرای قبایل مالاوی جلسه ای برای سلامت مادران تشکیل دادند. رئیس جلسه که مدیر ایمنی مادری و سلامت مادران و Kwataine  رئیس ارشد و مدیر این برنامه بود از روسای قبایل  درخواست کردمراقب باشند و هرگز به ازدواج زود هنگام که باعث مرگ تعداد زیادی از دختران جوانشان شده است تن ندهند تا از این طریق بتوانند این تعداد را کاهش دهند.

Kwataine همچنین از روسای قبایل در خواست کرد اطمینان حاصل کنند که هیچ زنی با روش های سنتی که در روستا ها انجام می شود وضع حمل نکند.

Kwataine می گوید: این نقش ما روسای قبایل است که اطمینان پیدا کنیم که زنان حامله ما در زمان مناسب به بیمارستان منتقل می شوند و مطمئن شویم که ما زندگی آنها را که آماده بوجود آموردن تولدی هستند به مخاطره نمی اندازیم.

در مقابل رهبران سنت گرا گفتند آنها آماده اند تمام عادات سنتی را ترک کنند و معتقدند افزایش مرگ و میر مادران نشان می دهد که آنها به شکل هیئت هایی با هم همکاری و کمک کنند تا پیام هایی در مورد اهمیت سلامت مادران منتشر کنند.

رئیس جلسه گفت : ما آماده ایم اطمینان پیدا کنیم دختران طعمه ازدواج های زود هنگام نمی شوند ما می خواهیم آنها تحصیل کنند و در توسعه مالاوی شرکت کنند.

منبع: http://goo.gl/iCazolLeave a reply

Your email address will not be published.