صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  چگونه می توان به د...
مرداد
۱۷
۱۳۹۲
چگونه می توان به دوستان یا اقوام تحت خشونت کمک کرد؟
مرداد ۱۷ ۱۳۹۲
خشونت خانگی و اجتماع
۰
,
image_pdfimage_print

1075970_82532174-copy2

عکس: thehotline.org

مترجم: ویدا بالیخانی

خانه امن: نترس بگذار آنان بفهمن که تو نگران سلامتی شان هستی. به دوست یا عضو خانواده ات سوء استفاده را بشناسان به آنها بگو که تو در جریان آنچه اتفاق می افتد هستی و اینکه تو می خواهی کمک کنی به آنها کمک کن متوجه شوند آنچه که بر آنها می گذرد عادی نیست و اینکه آنها مستحق یک رابطه سالم و فاقد خشونت هستند.

به او نشان بده که او در یک موقعیت خطرناک و ترسناک قرار دارد. به دوست یا عضو خانواده ات کمک کن بدانند سوء استفاده تقصیر آنها نیست به او اطمینان بده تنها نیست و کسانی برای کمک و حمایتش هستند.

حامی باش ، به حرف های دوست یا خانواده ات گوش کن بخاطر داشته باش ممکن است برای آنها حرف زدن در مورد سوء استفاده ای که ازاو شده سخت باشد به او نشان بده که تو برای کمک در هر زمانی که احتیاج داشته باشند آماده ای؛ چیزی که آنها نیاز دارند کسی است که به حرف های آنها گوش کند و حرف هایشان را باور کند.

  بی طرف بوده و قضاوت نکن: به تصمیم دوست و اعضای خانواده ات احترام بگذار. دلایل بسیاری وجود دارد که یک قربانی در شرایط خشونت آمیز مانده و مورد استفاده قرار می گیرد او ممکن است بارها آن رابطه را ترک کرده و دوباره به آن باز گردد از او انتقاد نکن و سعی نکن او را گناه کار به حساب آوری. وی بیشتر از هر زمانی به حمایت تو نیاز دارد حتی بیش از زمانی که در شرایط خشونت قرار داشت.

او را تشویق کن  که در برنامه های خارج از آن رابطه، همراه دوستان و خانواده اش فعالیت کند اگر او آن رابطه را ترک کرد تو همچنان به حمایتت ادامه بده. حتی اگر چه آن رابطه خشونت آمیز بود، دوست یا عضو خانواده ات ممکن است بخاطرچیزی که تمام شده هنوز احساس غم و تنهایی کند. او با زمان نیاز دارد برای گریه کردن بخاطر این شکستی که در رابطه اش داشته او مخصوصا” در این زمان بیشتر به تو نیاز دارد.

به او کمک کن تا برنامه امنیتی برای خودش داشته باشد

تشویقش کن با کسانی صحبت کند که می توانند به او کمک کرده و راهنماییش کنند. آژانش محلی خشونت خانگی را پیدا کن که گروه های مشاوره و حمایت داشته باشد.

پیشنهاد بده با او برای صحبت پیش خانواده و یا دوستانش بروی. اگر تصمیم دارد به پلیس یا دادگاه مراجعه کند یا با وکیل مشورت کند برای حمایت عاطفی از وی همراهش باش.

بخاطر بیاور که تو نمی توانی او را نجات بدی : اگرچه دیدن کسی که تو برایش اهمیت قائلی و آسیب دیده خیلی سخت است

نهایتا” کسی که صدمه دیده خودش باید برای نجاتش اقدام کند اما این هم مهم است که از آنها برای یافتن راهی که سلامت و آرامش آنها را تضمین کند حمایت کنی.

منبع: http://goo.gl/x1ir1WLeave a reply

Your email address will not be published.