صفحه اصلی  »  خشونت خانگی و اجتماع  »  نامرئی ها را مرئی کن...
مرداد
۱۵
۱۳۹۲
نامرئی ها را مرئی کن
مرداد ۱۵ ۱۳۹۲
خشونت خانگی و اجتماع
۰
,
image_pdfimage_print

لیامش

ترجمه: ویدا بالیخانی

یونیسف صدای تخطی ها را بلندتر و سرعت عمل برای مبارزه برعلیه خشونت علیه کودکان را خواستار شد.

سفیر حسن نیت یونیسف لیام نیسان این ویژگی را در یک فیلم کوتاه به نمایش گذاشت.

نیویورک ۳۱ جولای ۲۰۱۳

نماینده یونیسف اظهار کرد: خشونت علیه کودکان غالبا” دیده نمی شود، شنیده نمی شود و تحت شعاع گزارش های دیگر قرار می گیرد. یونیسف هشدار داد به یک برنامه که شهروندان معمولی، حقوقدانان و حکومت بیشتر حرف زده و برای مبارزه علیه خشونت علیه کودکان فشار آورند نیاز است.

این برنامه به دلیل رشد تخطی عمومی، بدنبال حملات غیر قابل باوری که علیه کودکان صورت می گیرد طرح ریزی شده است. مانند تیراندازی ۱۲ اکتبر ۲۰۱۲ به ملاله یوسف زی دختر ۱۴ ساله پاکستانی، تیراندازی مهلک به ۲۶ داتش آموز و معلم در نیوتاون کانکتیکت در دسامبر ۲۰۱۲ و تجاوز به دختران در هند و آفریقای جنوبی.

رئیس هیئت مدیره یونیسف می گوید: خشونت علیه کودکان در هر کشوری، در هر فرهنگی، بکار می رود، در هر کجا و در هر زمانی کودکان آسیب می بینند، باید شدت غضب و عصبانیت ما دیده شود. ما باید نامرئی ها را مرئی کنیم.

این پیام مهم مبتکرانه یونیسف آغازی به پایان خشونت علیه کودکان بود. این برنامه بر شناساندن خشونت علیه کودکان به تمامی مردم جهان اصراردارد. پیوستن به حرکت های جهانی، ملی و محلی جهت همکاری برای پایان دادن به خشونت علیه کودکان، روی هم گذاشتن ایده های جدید و تمرکز بر همکاری مشترک برای رسیدن به این هدف از مهمترین خصوصیات این پیام است. یونیسف می گوید: ما حالا این قدرت را داریم که بر علیه این خشونت بجنگیم. به عنوان یک سازمان این صدای جهانی را به بسیاری دیگر از تلاش هایی که در حال حاضر انجام می دهیم، اضافه می کنیم.

این ابتکار عمل بوسیله ویدئویی توسط سفیر حسن نیت یونیسف، لیام نیسون کسی که تماشاگران را به صحنه نمایش خشونت نامرئی هدایت می کرد بصورت داستان به نمایش گذاشته شد.

نیسون می گوید: تنها به خاطر اینکه تو خشونت علیه کودکان را نمی بینی به این معنا نیست که وجود ندارد. نامرئی را مرئی کن. به ما کمک کن خشونت علیه کودکان را از بین ببریم. به ما بپیوند؛ حرف بزن.

همبستگی و سرعت عمل نیاز مبرمی است حتی با این محدودیت آماری که در دسترس است. هر چیزی که شدت و وسعت خشونت را در نظر داشته باشد با اهمیت تلقی می شود.

برای مثال : بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی،۱۵۰ میلیون دختر و ۷۳ میلیون پسر زیر ۱۸ سال تجربه خشونت جنسی و بهره برداری جنسی را دارند و یک تخمین و گزارش سازمان بین المللی کار در سال ۲۰۰۵ نمایانگر قاچاق هر ساله ۱٫۲ میلیون کودک در سرتاسر جهان بوده است.

صدمات خشونت تنها جراحات جسمی نیست، بلکه بر کودکان تاثیر روانی نیز بر جای می گذارد. این بر سلامت روحی و جسمی آنان در اینده تاثیر گذاشته و توانایی یادگیری و مشارکت های اجتماعی و رشد آنها را بطور چشمگیری کاهش می دهد.

یک سایت ویژه و یک کمپین ارتباط جمعی راههای عمده ای هستند برای کودکان، خانواده ها و جوامع که وارد عمل شوند.  مانند مشارکت کردن، مطلع شدن، برنامه ریزی ، و مذاکره های عمومی اجتماعات. حمایت از کودکان قربانی خشونت و همکاری با همکاران جهانی و محلی یونیسف.

حمایت از کودکان از تعهدات عمده یونیسف است. کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق کودکان مشخصا” اعلام می کند کودکان همه جای دنیا حق حمایت در برابر انواع اشکال خشونت را دارند.

منبع:  http://www.unicef.org/media/media_70050.htmlLeave a reply

Your email address will not be published.