صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تنها 52 هزار زن سر...
مرداد
۱۵
۱۳۹۲
تنها ۵۲ هزار زن سرپرست خانواده بیمه شده اند
مرداد ۱۵ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

11214_613

 عکس:  hamseda.ir 

   مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی گفت : طرح بیمه کردن ۵۲ هزار زن سرپرست خانوار امسال اجرایی شده و امیدواریم این رقم به ۵۵ هزار افزایش یابد.

فریبا بریمانی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه زنان یاد شده بین ۱۸ تا ۵۰ سال دارند، افزود: اکنون بیش از ۱۷۳ هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار از خدمات حمایتی مانند دریافت مستمری از سازمان بهزیستی بهره مند هستند.

وی با اشاره به تامین هزینه های تحصیل ۱۸ هزار و ۵۰۰ دانشجوی فرزند خانواده های زنان سرپرست خانوار اظهار داشت : همچنین ۸۸ هزار دانش آموز از خدمات معیشتی و رفاهی ما بهره مند هستند.

بریمانی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار قوطی شیر خشک بطور رایگان و با کمک وزارت بهداشت به خانواده های دارای فرزند چند قلو و مراکز نگهداری معلولان توزیع شد، ادامه داد: در حال حاضر لایحه حمایت از خانواده های چند قلو در کمیسیون فرهنگی دولت در دست بررسی است .

 به گفته وی، با تصویب این لایحه می توانیم خدمات بهتری را به خانواده های دارای فرزندان دوقلو و چند قلو ارایه دهیم.

بریمانی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۵ هزار خانواده تحت پوشش ما از چرخه حمایتی خارج شدند، گفت : سازمان بهزیستی بر اساس قانون باید سالانه ۱۰ درصد از افراد تحت پوشش خود را از چرخه حمایتی خارج کند این در حالی است که ما ۵/۲درصد اضافه تر از رقم قانونی این کار را انجام داده ایم .

وی همچنین از حضور ۸۵۰ گروه همیار ۷ تا ۱۲ نفره در سازمان بهزیستی خبر داد و گت: این افراد که با محوریت توانمندسازی اجتماعی و اشتغال فعالیت می کنند، این دو عامل را به عنوان اولویت در برنامه های خود قرار داده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح خدمات مالی خرد و گفت: این طرح از سه سال قبل به صورت آزمایشی اجرا شده و هم اکنون با دستور ریاست جمهوری در استان های کردستان و ایلام و با تشکیل یکهزار گروه کار خود را آغاز کرده است.

وی در تشریح بیشتر درباره این طرح، گفت: این افراد می توانند بدون نیاز به ضامن و گذاشتن وثیقه از نظام بانکی حداقل ۱۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی تاکید کرد: سال گذشته ۳۷ هزار زن و دختر روستایی تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفتند که امسال قرار است این تعداد به ۴۰ هزار نفر افزایش یابد.

  منبع: http://goo.gl/MDFYJ9

 Leave a reply

Your email address will not be published.