صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  فرزندان زنان سرپرست ...
مرداد
۱۴
۱۳۹۲
فرزندان زنان سرپرست خانوار شاغل در اولویت استخدام قرار می‌گیرند
مرداد ۱۴ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 418-15عکس : ایسنا

در لایحه تسهیلات شغلی زنان سرپرست خانوار، فرزندان زنان سرپرست خانوار شاغلی که بازنشسته، از کار افتاده و یا فوت می‌کنند در اولویت استخدام قرار بگیرند علاوه بر آن کارفرمایانی که اقدام به استخدام زنان سرپرست خانوار می‌کنند از تخفیف‌ها و تسهیلاتی برخوردار ‌شوند.

  معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: لایحه تسهیلات شغلی زنان سرپرست خانوار تابستان سال ۹۱ به هیات دولت ارسال شده و به منظور برآورد مالی و تکمیل آمار زنان سرپرست خانوار شاغل در دست بررسی است.

 پروین هدایتی معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری ، با اشاره به اینکه لایحه تسهیلات شغلی زنان سرپرست خانوار بهار سال ۹۱ تدوین شد و پس از ارسال به دولت در اختیار معاونت‌های مختلف آن قرار گرفت، افزود: ارسال این لایحه برای دستگاه‌های مختلف به منظور اخذ نظرهای آن‌ها بود و ما براساس دیدگاه‌های کارشناشی آن‌ها اقدام به اصلاح این لایحه کردیم.

 وی تاکید کرد: به منظور تدوین این لایحه مدت زیادی را صرف جمع آوری آمار زنان سرپرست خانوار شاغل کرده‌ایم تا بتوانیم به گونه‌ای صحیح برای آنان برنامه‌ریزی کنیم.

هدایتی درباره مفاد لایحه تسهیلات شغلی زنان سرپرست خانوار گفت: بر اساس این لایحه درصد قابل توجهی از بیمه همگانی زنان شاغلی که همسرشان فوت کرده یا به علت طلاق مسئولیت فرزندان خود را بر عهده می‌گیرند از سوی دولت پرداخت می‌شود.

وی افزود: هدایتی در پایان گفت: همچنان در حال پیگیری این لایحه هستیم و امیدواریم در دولت یازدهم نیز این کار تداوم یابد.

منبع: http://goo.gl/4fOQmVLeave a reply

Your email address will not be published.