صفحه اصلی  »  تجربه ها و خاطره ها  »  رهایی از تاریکی...
مرداد
۱۲
۱۳۹۲
رهایی از تاریکی
مرداد ۱۲ ۱۳۹۲
تجربه ها و خاطره ها
۰

image_pdfimage_print

 Tina-Nash-had-her-eyes-go-008

دوست پسر “کمپینر خشوت خانگی ” بخاطر حمله به او به زندان افتاد.

تینا ناش که دوست پسر گذشته اش چشمانش را در آورده بود برای بار دیگر مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

نویسنده: Steven Morris and Agency

 خانه امن – مردی به دلیل آزار و اذیت دوست دختر خود که توسط دوست پسر گذشته اش نا بینا شده بود حبس شد.

تینا ناش ۳۳ ساله در آپریل سال ۲۰۱۱ در خانه خود در Cornwall به دست دوست پسرش که قصد خفه کردن او را داشت بیهوش شد و سپس دوست پسرش- شین جنکین- چشمانش را در آورد.

جنکین به حبس ابد محکوم شده است و تا ۶ سال پس از اعتراف به عمدی بودن این جنایت علیه مادر دو فرزند حق گرفتن عفو مشروط را ندارد.

ناش کمپینی برای قربانیان خشونت خانگی تآسیس کرد و کتابی به نام “رهایی از تاریکی” نوشت تا کسانی که از این مسئله رنج می برند را ترغیب کند، سکوتشان را بشکنند.

خبری روز دوشنبه منتشرشد که این زن دوباره و این بار توسط دوست پسر جدید، رونالد آلی ۳۲ ساله در خانه خود در Penzance مورد حمله قرار گرفته است و هم اکنون در زندان به سر می برد.

مقرر شد که آلی برای جرم عمومی محاکمه شود اما دادخواستش را در دادگاه Truro در Cornwall عوض کرد و برای ۱۴ هفته به زندان افتاد. دادگاه از آلی که ناش را در خانه خودش در تاریخ ۱۶ جون مورد حمله قرار داده است اعتراف گرفت و حکم منع او را از نزدیک شدن به خانه ناش و یا تماس با او صادر کرد.

این حمله درست سه روز قبل از اینکه آلی جلوی قاضی حاضر شود و با پلیس در مجتمعی که ناش در آن زندگی می کرد در گیر شود اتفاق افتاد.

قاضی از پلیس شنید که او در آن زمان مست بوده و از او خواسته شده بود که خانه ناش را ترک کند و  روی هم ۱۳۵ پوند بابت سرپیچی از قانون و خسارت وارده جریمه شده بود.

ناش نه تنها دو سال پیش بخاطر حمله دوست پسر ۳۴ ساله گذشته اش، جنکین، بینایی خود را از دست داده بود بلکه بینی و فکش نیز شکسته شده بود. او پس از این حمله، ناش را به مدت ۱۲ ساعت در خانه حبس کرده بود و او را برای این عمل خود سرزنش می کرده است که بخاطر او باید سال ها به زندان بیفتد.

ناش بعدها راجع به آن حمله نوشت: “نشستم و دست به صورتم زدم و احساس کردم که چشمم تا گردنم آویزان شده است. به چشم نرم و لزج خود دست زدم گویی باور نمی کردم که حقیقت دارد. چشم دیگرم هم به اندازه یک توپ تنیس ورم کرده بود.

در مصاحبه با گاردین در زمان چاپ کتابش، ناش گفت: فکر کردم که بچه هایم را از دست خواهم داد، همه چیزم را از دست داده بودم. از خانواده ام خواستم که من را بکشند، نمی خواستم که دیگر زنده باشم”.

زمانی که متوجه شدم می توانم فرزندانم را نگه دارم و تبعیض است اگر آنها را از من بگیرند، فکر کردم: “قادرم این مسئولیت را بر عهده داشته باشم، نمی دانم چگونه اما می توانم”.

او پس از واقعه اول و قبل از این حمله اخیر چشم های مصنوعی گذاشت که به بهبود اعتماد به نفس او کمک کرده بود و پر انرژی و خوشحال تر به نظر می رسید.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/KWDoi6



Leave a reply

Your email address will not be published.