صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نهصد هزار متقاضی ه...
مرداد
۱۱
۱۳۹۲
نهصد هزار متقاضی هنوز وام ازدواج نگرفته اند
مرداد ۱۱ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 IMG08495973 (1)عکس: خبرگزاری مهر

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد بودجه یک هزار میلیارد تومانی برای پرداخت وام ازدواج متقاضیان به کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد.

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طرح پرداخت وام ازدواج از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس و با امضای بیش از ۵۰ نماینده داده شد که این طرح پس از بررسی و تصویب بودجه در اختیار کمیسیون برنامه و بودجه قرار گرفت.

وی افزود: کمیسیون برنامه و بودجه هفته گذشته این طرح را بررسی کرد و کلیات آن به تصویب رسید. بر همین اساس قرار شده که وجوه اداره شده در اختیار صندوق مهر امام رضا (ع) قرار گیرد.

عزیزی درباره میزان این وجوه اداره شده توضیح داد: پیشنهاد ما یک هزار میلیارد تومان است. اما بانک مرکزی پیشنهاد اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی داده که این پیشنهاد نشان دهنده اطلاعات ناقص و یا اشتباهی است. چرا که در حال حاضر ۹۰۰ هزار نفر متقاضی دریافت وام سه میلیون تومانی است که اگر این دو عدد را در یکدیگر ضرب کنیم، به اعتباری معادل دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان احتیاج داریم.

به گفته وی، مجلس هزار میلیارد آن را تامین کند و بانک مرکزی نیز ۱۷۰۰ میلیارد تومان آن را بدهد، دیگر هیچ متقاضی وام ازدواج، در صف انتظار نخواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰۰ هزار نفر متقاضی هنوز موفق به دریافت وام ازدواج نشده اند، گفت: با تامین اعتبار وجوه اداره شده از سوی مجلس و اعتبار از سوی بانک مرکزی تا پایان سال تمام متقاضیان وام خود را دریافت می کنند.

منبع: http://goo.gl/LiyATpLeave a reply

Your email address will not be published.