صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بخشش مردی که همسر بر...
مرداد
۱۰
۱۳۹۲
بخشش مردی که همسر برادرش را کشت
مرداد ۱۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 IMG09221173عکس: جم نیوز

  مردی که متهم است همسر برادرش را به قتل رسانده با رضایت اولیای‌دم از قصاص نجات یافت و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

  خانواده زنی به نام شیدا ۱۷ مهر سال ۸۷ به پلیس خبر دادند این زن از سوی افراد ناشناسی مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسیده‌ است. شوهر این زن به پلیس گفت: وقتی به خانه آمدم زنم را دیدم که رنگش کبود شده‌ بود، او را به بیمارستان رساندم گفتند مدت زیادی است که فوت شده زنم کتک خورده‌، طلاها و تلفن همراهش هم سرقت شده‌ و من فکر می‌کنم او قربانی یک سرقت شده ‌است. وقتی پلیس تحقیقات خود را آغاز کرد متوجه شد پیامک‌‌هایی میان شیدا و برادرشوهرش پرویز رد‌وبدل شده‌است که نشان می‌دهد این دو روابطی با هم داشتند، بنابراین پرویز بازداشت شد. وقتی او مورد بازجویی قرار گرفت به داشتن رابطه با همسر برادرش و قتل او اعتراف کرد، او گفت: من و شیدا مدتی بود که با هم رابطه داشتیم. روز حادثه به خانه او رفتم و مدتی با هم بودیم وقتی از او در مورد مسئله‌ای پرسیدم، جواب قانع‌کننده‌ای نداد و سر این موضوع با هم بحث کردیم و من که به شدت عصبانی شده ‌بودم او را کتک زدم و بعد با کمربند خفه‌اش کردم وقتی فوت شد نمی‌دانستم باید چطور از این وضعیت راحت شوم به همین خاطر تلفن همراه او و طلاهایش را سرقت کردم و از خانه خارج شدم قصدم این بود که مرگ همسر برادرم را سرقت نشان بدهم. نمی‌خواستم روابط ما مشخص شود.

 وقتی پرونده تکمیل و به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد متهم در جایگاه حاضر شد او رابطه جنسی با همسر برادرش را رد اما قتل را قبول کرد. هیات قضات با توجه به درخواست اولیای‌دم مبنی بر قصاص متهم علاوه بر صدور رای قصاص، سه سال حبس و ۱۷۴ ضربه شلاق برای متهم در نظر گرفتند.

 پرونده بعد از تایید رای دادگاه برای اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران فرستاده‌ شد اما اولیای‌دم از قصاص گذشت کردند بنابراین پرونده یک‌بار دیگر به شعبه ۱۱۳ بازگشت تا به لحاظ جنبه عمومی جرم مورد بررسی قرار گیرد، روز گذشته بعد از اینکه نماینده دادستان درخواست صدور حکم قانونی کرد متهم در جایگاه حاضر شد و ضمن ابراز پشیمانی از دادگاه درخواست بخشش کرد.

در پایان هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند و متهم را به حبس محکوم کردند.

منبع: http://goo.gl/rgueGvLeave a reply

Your email address will not be published.