صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  داماد قاتل دستگیر شد...
مرداد
۹
۱۳۹۲
داماد قاتل دستگیر شد
مرداد ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 1033006

 عکس: خراسان

  نماینده دادستان مشهد برای تازه داماد افغانی که همسر ۲۰ ساله ایرانی اش را با ضربات چوب و چاقو کشته بود به دلیل ارتکاب ۵ جرم کیفرخواست صادر کرد.

عصر پانزدهم مرداد سال گذشته، صاحب کار یک جوان افغانی که از چند روز قبل سر کارش حاضر نشده بود با تلفن همراه وی تماس گرفت و علت حضور نیافتن وی را در سر کار ساختمانی جویا شد اما در میان بهت و ناباوری صاحب کار، جوان افغانی به وی گفت: چند روز قبل همسرم را در منزل مسکونی ام کشته ام و الان هم فراری هستم. به همین خاطر دیگر نمی توانم برای شما کار کنم. صاحب کار ساختمان که همچنان حیرت زده بود به آدرس منزل کارگرش واقع در ابوطالب ۸۰ رفت اما وقتی با در بسته مواجه شد موضوع را به آتش نشانی اطلاع داد. دقایقی بعد وقتی نیروهای آتش نشان در منزل را گشودند با جسد خون آلود زن جوانی در زیر پتو روبه رو شدند که چاقوی بزرگی در شکمش قرار داشت. لحظاتی بعد نیروهای انتظامی وارد ماجرا شدند و مراتب را به قاضی اسماعیل شاکر (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) اطلاع دادند.

بررسی های مقام قضایی نشان داد جسد مربوط به زن ۲۰ ساله ای است که آثار شکافتگی در سرش نیز مشهود بود. مشاور املاکی که منزل را برای جوان افغانی اجاره کرده بود در تحقیقات انجام شده عنوان کرد: حدود یک ماه قبل این منزل را برای تازه داماد افغانی اجاره کردم اما بررسی قولنامه موجود مشخص کرد که جوان افغانی مدارک اقامتی در ایران نداشته و به طور غیرمجاز وارد خاک جمهوری اسلامی شده است و به همین دلیل هم قولنامه مذکور به نام همسر ایرانی این جوان تنظیم شده است.

چند روز بعد کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که با دستورات مقام قضایی عملیات دستگیری متهم افغانی را در دستور کار قرار داده بودند موفق شدند او را در استان قم شناسایی و دستگیر کنند.

متهم ۳۰ ساله این پرونده پس از انتقال به مشهد در شعبه ۸۰۹ مجتمع قضایی شهید قدوسی توسط قاضی شاکر مورد محاکمه قرار گرفت. وی در آخرین جلسه بازپرسی به قاضی ویژه قتل عمد گفت: من کارگر بنایی هستم. برای اولین بار هنگام کار در یک هتل با همسرم آشنا شدم. او در آن هتل به کار آشپزی مشغول بود. پس از آن تصمیم به ازدواج گرفتیم ولی چون مدارک هویتی نداشتم در یک منزل مسکونی او را عقد کردم ولی اجازه ازدواج از هیچ مرجع رسمی دولتی را نداشتم.

وی در آخرین دفاع از خود نیز درباره ارتکاب جنایت هم گفت: قتل همسرم را قبول دارم. چند سال قبل به طور غیرمجاز وارد ایران شدم و چند ماه قبل از جنایت نیز خ-ح را به عقد خودم درآوردم ولی با یکدیگر اختلافات خانوادگی داشتیم. آن روز صبح هم با هم جر و بحث کردیم که من چوب بزرگی را برداشتم و به سر و بدن او زدم سپس با چاقو به وی حمله ور شدم ولی چاقو را از شکمش بیرون نکشیدم و متواری شدم. الان هم نادم و پشیمان هستم.

در پی اعتراف صریح متهم به قتل، پرونده این جنایت پس از تکمیل تحقیقات به شعبه اظهارنظر مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد ارسال شد. نماینده دادستان نیز پس از مطالعه دقیق پرونده و با توجه به تفهیم ۵ اتهام به تازه داماد افغانی کیفرخواست این پرونده را صادر و از دادگاه کیفری استان خراسان رضوی برای متهم تقاضای مجازات کرد.

طبق کیفرخواست صادره از سوی دادیار اظهارنظر مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد متهم افغانی ۳۰ ساله که ح-ت نام دارد با ۵ اتهام به زودی محاکمه می شود.در کیفرخواست صادره برای متهم بی سواد این پرونده که تبعه کشور افغانستان است به اتهامات یک فقره قتل عمدی زن مسلمان و همچنین ایراد جرح عمدی با چاقو قبل از فوت (جراحات غیرکشنده)، ورود غیرمجاز به داخل خاک ایران، ثبت نکردن واقعه ازدواج دائم و ازدواج با زن ایرانی بدون داشتن مجوز قانونی، تقاضای مجازات شده است. در کیفرخواست صادره آمده است: با توجه به دلایل و مدارک موجود در پرونده، گواهی پزشکی قانونی مبنی بر سلامت…

منبع: http://goo.gl/0Y1U9dLeave a reply

Your email address will not be published.