صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  گذشت از قصاص جوانی ...
مرداد
۹
۱۳۹۲
گذشت از قصاص جوانی که خواهر و برادرش را کشت
مرداد ۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

images

عکس: خبر گزاری مهر

  مردی که خواهر و برادر خود را به قتل رسانده است روز دوشنبه از پدر و مادر خود به‌عنوان اولیای ‌دم مقتولان رضایت گرفت. ماموران پلیس دو سال قبل در جریان وقوع جنایت در خانه‌ای در جنوب غرب پایتخت قرار گرفتند و وقتی به آنجا رفتند، با پیکر بی‌جان دختر و پسر جوانی مواجه شدند و فهمیدند دختر دیگری نیز با ضربات چاقو زخمی شده است و خونریزی شدیدی دارد. این فرد به‌ سرعت به بیمارستان منتقل و تحقیقات پیرامون این جنایت آغاز و معلوم شد قاتل برادر ۲۵ساله دو مقتول به نام حسن است که در پی اختلافات خانوادگی دست به جنایت زده است.

ماموران حسن را بازداشت کردند و برای روشن‌شدن جزییات واقعه به بازجویی از پدر او پرداختند. این مرد گفت: حسن با برادر و خواهرش اختلافاتی داشت. زمان حادثه ما داشتیم شام می‌خوردیم که حسن با برادرش مشاجره کرد. من از آنها خواستم سکوت کنند. پسر و دو دخترم به اتاقی رفتند و حسن هم دنبالشان رفت و در اتاق را پشت سرش بست. من صدای جیغ و داد و فریاد را می‌شنیدم اما تصور می‌کردم آنها فقط جروبحث می‌کنند. وقتی صداها شدت گرفت در را شکستم و داخل رفتم و دیدم سه بچه‌ام خونین هستند با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواستم و همگی با هم توانستیم حسن را بگیریم و چاقو را از دستش درآوریم.

حسن بعد از بازداشت به پلیس آگاهی منتقل شد و از سویی از بیمارستان خبر رسید دختر مجروح از مرگ دور شده و بعد از مداواهای تکمیلی ترخیص می‌شود.

متهم به قتل در اداره آگاهی به کشتن خواهر و برادرش اعتراف کرد و به بازپرس جنایی معرفی شد. او در این مرحله نیز جرمش را پذیرفت و گفت: من با برادرم اختلاف جزیی داشتم اما آن شب درگیری ما شدت گرفت و دو خواهرم نیز وارد ماجرا شدند. پدرم هم از آنها حمایت کرد و همین مسئله باعث شد بیشتر از پیش عصبانی شوم. وقتی آنها به اتاق رفتند دنبال شان رفتم و در حالی‌که از شدت خشم کنترلی بر رفتارم نداشتم با چاقو آنها را زدم. من این چاقو را از قبل تهیه کرده بودم و در گاوصندوق نگه می‌داشتم. در حالت عصبانیت آن را از گاوصندوق برداشتم و قتل را انجام دادم. من در آن لحظات به حال خودم نبودم و حالا از کاری که کرده‌ام به شدت پشیمان هستم.

متهم بعد از اعتراف به جرمش با قرار بازداشت روانه زندان شد و در دو سال گذشته در انتظار برگزاری جلسه محاکمه بود تا اینکه روز دوشنبه والدین وی به دادسرای جنایی تهران رفتند و اعلام کردند پسر خود را می‌بخشند و هیچ درخواستی برای مجازات وی ندارند. بنابر این گزارش حسن با روشن‌شدن تقاضای اولیای دم مقتولان، به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

منبع: http://goo.gl/vQtp1gLeave a reply

Your email address will not be published.