صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بنیاد مقابله با خشون...
مرداد
۷
۱۳۹۲
بنیاد مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان در استرالیا تاسیس شد
مرداد ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰

image_pdfimage_print

natasha stott despoja

نویسنده: اولیور میلمن، ملبورن

جمعه – ۲۶ جولای ۲۰۱۳

خانه امن –  ۲۶ جولای ۲۰۱۳ بنیادی جهت مبارزه و کنترل شیوع شرم آور خشونت علیه زنان و کودکان در استرالیا تاسیس شد. رئیس بنیاد مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان که برای اولین بار در ملبورن معرفی شد، خاطر نشان کرد که نسل ها ممکن است طول بکشد تا تغییرمهم و چشم گیری دست یابند.

این بنیاد که حیطه فعالیت هایش ملی است سعی بر این دارد که با همکاری مدارس، گروه های اجتماعی، و رسانه ها بهترین استرتژی های پیشگیرانه را برای کمک به کاهش شیوع خشونت علیه زنان و کودکان اتخاذ کند.

بر اساس آمار ذکر شده این بنیاد، بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰، ۸۹ زن استرالیایی توسط شرکای زندگیشان کشته شده اند. یک زن از هر سه زن استرالیایی، در طول دوران زندگی خود مورد خشونت فیزیکی واقع می شود و این در حالی است که ۱٫۳ میلیون زن استرالیایی از سن ۱۵ سالگی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

دولت تخمین زده است که این معضل  تا سال ۲۲-۲۰۲۱، حدود ۱۵٫۶ بیلیون دلار به استرالیا ضرر اقتصادی وارد می کند.

ناتاشا اسکات دسپوجا، رهبر سابق و دموکرات استرالیا، اولین رئیس این بنیاد خواهد بود. او به خبرگزاری گاردین استرالیا گفت که کنترل و مبارزه با خشونت علیه زنان و دختران زمان بر است.

او گفت: “ریشه کن کردن خشونت هدف بزرگی است که ممکن است نسل ها طول بکشد. ما برای پیشگیری به میان مردم می رویم و با آنها راجع به باید ها و نباید ها صحبت می کنیم”.

“ما از آمار و گزارشاتی که در دست است فهمیده ایم که خشونت علیه زنان و کودکان رو به افزایش است. در مقایسه استرالیا با دیگر کشورها، آمار و گزارشات ما شرم آور است”.

اسکات دسپوجا گفت که مذاکرات به این بنیاد کمک می کنند تا بهترین استراتژی ها و راه حل ها را برای کنترل و مبارزه با خشونت شناسایی کند. در این راستا توجه و تأکید خاصی به مردم بومی و ناتوان نیز خواهد شد.

اسکات دسپوجا برای متقاعد کردن دولت در پشتیباتی از این بنیاد گفت: “این کار برای من ساخته شده است”.

ماری وودبریج، وزیر خدمات اجتماعی ویکتوریا گفت: “برای مبارزه با این معضل باید هماهنگ و یک صدا باشیم، هدفی مشخص، همکاری دیگر بخش ها، حمایت جامعه و تأیید دولت را داشته باشیم. ما باور داریم که این بنیاد می تواند به این هدف برسد”.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع: http://goo.gl/9GRNeELeave a reply

Your email address will not be published.