صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تنها ایراد باقیمانده...
مرداد
۷
۱۳۹۲
تنها ایراد باقیمانده لایحه حضانت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در انتظار تصمیم شورای نگهبان
مرداد ۷ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

azadnegar_news__1361293951_314634_Inعکس: fa.azadnegar.com

 رییس سازمان بهزیستی تصویب لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را عاملی برای رفع مشکل این کودکان دانست و عنوان کرد: با تصویب این لایحه مشکلی برای واگذاری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست وجود نخواهد داشت.

همایون هاشمی در حاشیه بازدید علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از شیرخوارگاه «شبیر» با اشاره به لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست گفت: این لایحه ابتدا ۲۳ ایراد داشت که به ترتیب ایرادات آن برطرف و در حال حاضر تنها یک ایراد دارد که در حال رایزنی با شورای نگهبان برای برطرف کردن این یک ایراد هستیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت این سازمان، ۳۰۰ هزار کودک به بهزیستی تحویل داده شده که به سرپرستی خانوارها درآمده‌اند، گفت: در حال حاضر نیز ۲۳ هزار کودک در سراسر کشور در مراکز سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند.

وی به نسبت متقاضیان به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در تهران و سایر شهرهای کشور اشاره و اظهار کرد: نسبت متقاضیان به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در تهران یک به ۱۵ است، در حالی که این نسبت در سایر استان‌های کشور یک به هشت است.

به گفته رییس سازمان بهزیستی کشور، به جز شیرخوارگاه‌ها که تعداد آنها به بیش از چند مرکز در کشور نمی‌رسد، مابقی مراکز نگهداری این سازمان به بخش خصوصی واگذاری شده است.

منبع: http://goo.gl/r0EiWHLeave a reply

Your email address will not be published.